fb Borůvka Brusnice - - Herbář - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Borůvka Brusnice

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti. Mají pozitivní vliv na celý imunitní systém. Borůvky skrývají vysoké množství vitamínu C, který ... více o borůvce plodu

Borůvka

Vše o borůvce plodu

Popis

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti. Mají pozitivní vliv na celý imunitní systém. Borůvky skrývají vysoké množství vitamínu C, který působí jako prevence i lék při nachlazení, chřipce a infekčních onemocněních. Borůvky mají vysoký obsah antioxidantů, flavonoidů, betakaroteny, vitaminy A, B, C, rasveratrol, draslík, hořčík, měď, zelezo, zinek, chrom, mangan.

Borůvky obsahují množství významných přírodních antioxidantů a anthocyanosidů, zlepšují krevní oběh, posilují cévy a prokrvení končetin, chrání sliznice a všeobecně přispívají k rychlejší regeneraci. Sušené plody borůvek obsahují třísloviny, které působí svíravě a staví. Používáme je při průjmu a při zánětu dutiny ústní a hrtanu. Zlepšují také ostrost vidění. Spolu s plody rakytníku řešetlákového patří borůvky mezi nejcennější superpotraviny rostoucí na našem území.

 

Použití borůvky plodu

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti. Mají pozitivní vliv na celý imunitní systém. Sušené borůvky působí antibakteriálně proti Escherichia coli a stafylokokům, zpevňují cévní stěny a regenerují oční sítnici.

Účinné látky

Borůvky obsahují antioxidanty, flavonoidy, betakaroteny, vitaminy A, B, C, rasveratrol, draslík, hořčík, měď, zelezo, zinek, chrom, mangan.

Výskyt

Zakrslé keříky borůvky najdeme v kyselých, listnatých i jehličnatých lesích, na vřesovištích, pastvinách, lesních pasekách a mýtinách.