fb Konopice polní, bledožlutá - Herba galeopsidis - Herbář - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Konopice polní, bledožlutá

Konopice obsahuje velké množství kyseliny křemičité, křemík je důležitý stopový prvek, zejména pro hojivé procesy a regeneraci sliznic vnitřních orgánů - např. plic, ale i kloubů, šlach a kůže. Zevně ... více o konopici

Latinský názevHerba galeopsidis
Konopice

Vše o konopici

Popis

Konopice obsahuje velké množství kyseliny křemičité, křemík je důležitý stopový prvek, zejména pro hojivé procesy a regeneraci sliznic vnitřních orgánů - např. plic, ale i kloubů, šlach a kůže. Zevně ve formě obkladů a koupelí se odvar z konopice používá na svědící a zánětlivé kožní ekzémy.

Účinné látky v konopici podporují regeneraci organizmu, zejména ve vazivové tkáni, napomáhá hojení v oblasti plic, rozpouští hleny, působí močopudně a protizánětlivě, podporuje rozpouštění močových kaménků, reguluje krvetvorbu.

Účinné látky

kyselina křemičitá a křemičitany, třísloviny, saponiny, hořký glykosid, silice, pektiny, vosk, pryskyřice, cukr, éterické oleje, flobafen a minerální látky.

Výskyt

u nás roste hojně na celém území ve světlých lesích a jejich okrajích, na lesní mýtinách a pasekách, v příkopech, na mezích, v okolí lidských sídel

Příprava konopice

Odvar - čaj - dvě lžičky drogy povařte 10 minut v 1/2 l vody, nechte zchladnout a sceďte. Uvolní se minerály a kyselina křemičitá.

Lidové názvy konopice

litevské koření, litevský čaj nebo souchotinové koření