fb Manayupa - Desmodium ascendens - Herbář - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Manayupa

Manayupa má výborné detoxikační vlastnosti, čistí a dezinfikuje veškeré vnitřní orgány. Manayupa je doporučována především pro podporu jaterních funkcí a jejich detoxikaci. ... více o Manayupě

Latinský názevDesmodium ascendens
Manayupa

Vše o Manayupě

Popis

Manayupa má výborné detoxikační vlastnosti, čistí a dezinfikuje veškeré vnitřní orgány. Manayupa je doporučována především pro podporu jaterních funkcí a jejich detoxikaci.

Manayupa pomáhá při alergiích, astmatu, zánětech jater, ledvin, trávicího traktu i pohlavních orgánů. Podporuje trávení a metabolické funkce, pomáhá spalovat tuky, používá se také při otravách. Uvolňuje křeče hladkého svalstva a odstraňuje bolest, využívá se při bolestivé menstruaci, pomáhá i při neurózách a bolestech svalů. Ve formě koupelí blahodárně působí na zanícenou ekzematickou pokožku nebo namožené svaly.

 

 

Použití Manayupy

Manayupa se používá zejména pro očistu organizmu a krve od toxických látek, které se nám ukládají v organismu při požívání alkoholu, kouření nebo nadměrném užívání chemických léků. V důsledku toho dochází k překyselení organismu a vzniku řady zdravotních obtíží. V tradičním indiánském léčitelství se manayupa používá k různým účelům - vodní macerát celé rostliny se podává při nervových obtížích nebo se též používá jako přísada do koupele při léčbách vaginálních infekcí. 

Účinné látky

esteroidy, taniny, minerální sole (hlavně vápníku a hliníku), vitamín K, saponiny, flavonoidy, glycidy (deriváty kvercetinu), aminokyseliny, éterické oleje a mnoho jiných látek

Výskyt

Manayupa je trvalá keřovitá rostlina rostoucí pouze v některých horských oblastech And, nejčastěji ve větších nadmořských výškách; uvádí se, že od 2 000 do 4 000 m. Tvoří ohebné, plazivé lodyhy, dorůstající do půlmetrové délky. Má zelené, oválné lístky, které jsou, jako ostatně celá lodyha, pokryty charakteristickými hustými chloupky. Rostlina hustě a hluboko koření, čímž si opatřuje pro svůj růst dostatek vláhy. 

Příprava Manayupy

Odvar - čaj - jednu až dvě lžíce sušené drogy zalijte 1 l studené vody, nechte 5 minut stát a poté mírně 5 minut povařte. Sceďte.Užívá se vlažné 3x denně šálek. 

Dávejte si pozor!

Nevhodné pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Nemá se používat současně s některými léky a v kombinaci se směsí jiných bylin. Vyšší dávky mohou snižovat krevní tlak.