fb Srdečník obecný nať - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Srdečník nať obecný

Kód zboží 00100
Latinský názevHerba leonuri

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava od 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

30g
11
50g
19
100g
28
150g
36
200g
48
250g
54
300g
64
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 1 kg | odešleme dnes
Srdečník
Srdečník
nať
Příprava: Jednu lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody, zakryté nechte 15 minut louhovat. Užívá se 1-2x denně. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy.
Balení Srdečník

Vše o Srdečníku

Popis

Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení o bylinách. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin nebo herbáře.

Účinné látky

Nať srdečníku obecného obsahuje hořčinu leonurin, asi 9% tříslovin, glykosidy, alkaloidy, stachydrin, leocardin, saponin, flavonoidy, organické kyseliny (např. kyselinu citrónovou, jablečnou, mléčnou a vinnou), křemičitany a silice.

Výskyt

Srdečník obecný roste planě ve volné přírodě, na rumištích, v příkopech, podél cest, zdí, na skládkách, mezích, ale i v zahradách

Lidové názvy Srdečníku

Tato bylina je známa také pod názvy buřina srdečník, devaterní kopřiva, hojička, hubeníček, máta srdeční, srdcovník, srdeční koření nebo srdečník lékařský. "

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101

Příprava Srdečníku

Nálev - čaj - 1 lžička sušené natě srdečníku se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá se 15 minut louhovat. Užívá se 1 – 2x denně. 

Dávejte si pozor!

Jako u všech léků na srdce i se srdečníkem musíme zacházet opatrně a poradit se s lékařem. Vzhledem k tomu, že srdečník vyvolává děložní stahy, neměly by jej užívat těhotné ženy - hrozí nebezpečí potratu! Rovněž by jej neměli brát lidé užívající látky bránící srážení krve - např. aspirin a lidé s poruchami srážlivosti krve. Neužívat v těhotenství a během kojení!  

Co vás zajímá o Srdečníku

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

  • Jaká bylinka pomáhá na bušení srdce?

    Bylinka srdečník je výborná na všechna srdeční onemocnění související zejména s vysokým krevním tlakem, při slabosti  a snižuje tepovou frekvenci srdce. Druhým dobrým působením srdečníku je schopnost uklidňovat organismus působením na nervovou soustavu, takže spojením těchto dvou účinků pomáhá snižovat srdeční neurózu.. Další vhodnou bylinkou na Vaše obtíže je i jablečník, ten také zklidňuje srdeční arytmii, čili vyrovnává nepravidelnou a zrychlenou činnost srdce a je vhodný kombinovat jej s hlohem. Tak vyzkoušejte, na každého z nás působí každá bylinka trochu jinak. Kdybyste měl zájem, je možné namíchat vám směs přímo na míru, např. čajovou směs na uklidnění a posílení srdce, která obsahuje právě srdečník, dále meduňku, kozlík, třezalku, květ a list hlohu a routu, nebo jiná směs na uklidnění srdeční arytmie, která se skládá z jablečníku, květu a listu hlohu, meduňky a kozlíku.