fb Srdečník obecný nať - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Srdečník nať obecný

Srdečníková nať lehce snižuje krevní tlak, upravuje srdeční činnost, má uklidňující a močopudný účinek. Srdečník můžeme použít i na potíže s prostatou a při návalech a pocení v menopauze. Dále ... více o Srdečníku

Kód zboží 00100
Latinský názevHerba leonuri

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

30g
11
50g
19
100g
28
150g
36
200g
48
250g
54
300g
64
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 1 kg
Srdečník
Srdečník
nať
200g
Příprava: Jednu lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody, zakryté nechte 15 minut louhovat. Užívá se 1-2x denně. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy.
Balení Srdečník

Vše o Srdečníku

Popis

Srdečníková nať lehce snižuje krevní tlak, upravuje srdeční činnost, má uklidňující a močopudný účinek. Srdečník můžeme použít i na potíže s prostatou a při návalech a pocení v menopauze. Dále při léčení nespavosti, nervových chorob a srdečních neuróz. Srdečník obecný je známý především pro své silné sedativní účinky. 

Srdeční obecný je výborným lékem na všechna srdeční onemocnění, související zejména s vysokým krevním tlakem. Čaj ze srdečníku pomáhá při slabosti a poruchách funkce srdečního svalu. Má výraznou schopnost uklidňovat organismus. Bylina blahodárně působí na nervovou soustavu, proto je ve spojení s prvním účinkem prvotřídním lékem při srdeční neuróze. Působení srdečníku na nervovou soustavu se využívá i při neklidu v klimakteriu, při nervozitě, úzkosti, migréně, bolestech hlavy, přepracovanosti a srdečních obtížích způsobených zvýšenou činností štítné žlázy. Podle ruské badatelky Turovové má srdečník až 4 x silnější sedativní účinky než kozlík, takže jej můžeme použít všude tam, kde kozlík nezabírá nebo není snášen. Léčivé účinky srdečníku se dobře uplatňují i při onemocnění štítné žlázy, čehož se využívá i v homeopatii. 

Použití Srdečníku

Sušené natě srdečníku se používá jako zklidňujícího a křeče uvolňujícího prostředku, při srdeční slabosti, zvláště při příznacích spojených s poruchou nervové činnosti. Nálev ze srdečníku může napomoci k vyvolání opožděné nebo vynechané menstruace. 

Účinné látky

Nať srdečníku obecného obsahuje hořčinu leonurin, asi 9% tříslovin, glykosidy, alkaloidy, stachydrin, leocardin, saponin, flavonoidy, organické kyseliny (např. kyselinu citrónovou, jablečnou, mléčnou a vinnou), křemičitany a silice.

Výskyt

Srdečník obecný roste planě ve volné přírodě, na rumištích, v příkopech, podél cest, zdí, na skládkách, mezích, ale i v zahradách

Lidové názvy Srdečníku

Tato bylina je známa také pod názvy buřina srdečník, devaterní kopřiva, hojička, hubeníček, máta srdeční, srdcovník, srdeční koření nebo srdečník lékařský. "

Příprava Srdečníku

Nálev - čaj - 1 lžička sušené natě srdečníku se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá se 15 minut louhovat. Užívá se 1 – 2x denně. 

Dávejte si pozor!

Jako u všech léků na srdce i se srdečníkem musíme zacházet opatrně a poradit se s lékařem. Vzhledem k tomu, že srdečník vyvolává děložní stahy, neměly by jej užívat těhotné ženy - hrozí nebezpečí potratu! Rovněž by jej neměli brát lidé užívající látky bránící srážení krve - např. aspirin a lidé s poruchami srážlivosti krve. Neužívat v těhotenství a během kojení!  

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s Srdečníkem

Hloh květ

Květ hlohu pomáhá zlepšovat činnost srdce, snižuje krevní tlak a zlepšuje průtok krve v srdci. Působí proti skleróze.

Hloh list s květem

Květ hlohu pomáhá zlepšovat činnost srdce, snižovat krevní tlak a zlepšovat průtok krve v srdci. Působí proti skleróze.

Kozlík kořen

Kozlík se podává jako sedativum při nespavosti, stresech, bolestech hlavy a nervovém podráždění.

Řebříček nať

Řebříček obecný je vynikajícím dezinfekčním, protizánětlivým a hojivým prostředkem.

Co vás zajímá o Srdečníku

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

  • Jaká bylinka pomáhá na bušení srdce?

    Bylinka srdečník je výborná na všechna srdeční onemocnění související zejména s vysokým krevním tlakem, při slabosti  a snižuje tepovou frekvenci srdce. Druhým dobrým působením srdečníku je schopnost uklidňovat organismus působením na nervovou soustavu, takže spojením těchto dvou účinků pomáhá snižovat srdeční neurózu.. Další vhodnou bylinkou na Vaše obtíže je i jablečník, ten také zklidňuje srdeční arytmii, čili vyrovnává nepravidelnou a zrychlenou činnost srdce a je vhodný kombinovat jej s hlohem. Tak vyzkoušejte, na každého z nás působí každá bylinka trochu jinak. Kdybyste měl zájem, je možné namíchat vám směs přímo na míru, např. čajovou směs na uklidnění a posílení srdce, která obsahuje právě srdečník, dále meduňku, kozlík, třezalku, květ a list hlohu a routu, nebo jiná směs na uklidnění srdeční arytmie, která se skládá z jablečníku, květu a listu hlohu, meduňky a kozlíku.