fb Hubnutí bylinková směs - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Hubnutí bylinková směs

Bylinky působící v této čajové směsi urychlují a zlepšují látkovou výměnu, odvodňují organismus a tím napomáhají v boji s obezitou. ... více o hubnutí

Kód zboží 00133

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

-10%
30g
47 43
50g
55 50
100g
72 65
150g
88 80
200g
102 93
250g
120 109
300g
138 125
400g
169 154
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 3 kg
Hubnutí
Hubnutí
bylinková směs
200g
Příprava: Dvě pol. lžíce nechte macerovat 12 hod v 1/4 l vody, přiveďte k varu, 15 min louhujte. Užívá se 3x denně třetina množství.
Balení Hubnutí

Vše o hubnutí

Složení bylinkové směsi na hubnutí

Bylinky působící v této čajové směsi urychlují a zlepšují látkovou výměnu, odvodňují organismus a tím napomáhají v boji s obezitou.

Kukuřice

Léčebné účinky čaje z kukuřičných blizen jsou založeny na tom, že jsou značně močopudné. Čaj se proto využívá při dně, revmatismu, obtížích při močení, při písku v močových cestách a při ledvinových chorobách. Čaj zároveň trochu zvyšuje krevní tlak, uklidňuje a je dobrý proti cukrovce. Mezi bylinkami má kukuřice jedinečné postavení, tvoří hlavní složku často žádaného čaje na hubnutí. Proti obezitě, která je problémem současné civilizace, působí velmi dobře, samozřejmě v součinnosti s rozumnou úpravou výživy a životosprávy. Účinek pití čaje je pomalejší, ale zřetelný a hlavně trvalejší než všechny „zázračné“ diety a drahé tablety.

Krušina olšová

Vlastností krušiny v bylinkářské praxi je její schopnost účinně vyčistit vnitřní orgány, čistí a ředí krev, upravuje látkovou výměnu. Bylina je významnou složkou čajů na hubnutí a pomáhá i proti vyrážkám.

Libeček

Má vysoký obsah vitaminů a je močopudný. Tím čistí krev i celý organismus, zlepšuje krevní oběh, prospívá při srdečních chorobách, dně, revmatismu a onemocnění ledvin. Působí jako mírné rozpouštědlo žlučových a močových kamenů. Celkově posiluje organismus, hlavně nervovou soustavu a svalstvo. Působí jako mírné afrodiziakum.

Černý bez

Květ černého bezu je prvotřídním lékem na všechny choroby z prochladnutí. Vyvolává pocení, ničí hnilobné bakterie, čistí zahleněné průdušky. Má i močopudné účinky a mírně projímá, čímž uvolňuje zácpu. Při vnějším použití je květ bezu výbornou přísadou inhalačních směsí proti rýmě a zánětu průdušek, ale i proti bolestem hlavy, obličeje, zubů a uší. Nejčastěji se používá při zácpě, posiluje pohyby tlustého střeva a uvolňuje trávicí trakt.

Květy trnky

Se dnes uplatňují především v lidovém léčitelství, kde se využívají pro mírné močopudné a projímavé účinky zejména v dětské praxi. Mimoto mají i příznivý vliv na látkovou výměnu.

Zlatobýl

Je nejlepší rostlinný lék na všechny druhy ledvinových chorob. Pomáhá při chronickém zánětu ledvin, čistí moč od hnisu, krve a bílkovin. Zlatobýl se přidává do čajů u obtíží souvisejících s prostatou. Hlavní vlastností je silná močopudnost, proto je vhodný při dně a revmatismu. Bylina pomáhá také u nemocí jater a žlučníku. Čaj ze zlatobýlu je zcela neškodný, můžeme ho pít i delší dobu a ve větším množství.

Popis obtíží / nemoci

Obezita

je onemocnění, pro které je typická zvýšená hmotnost spolu se zvýšeným množstvím tuku v těle. Vznik obezity je spojen s dlouhodobým převyšováním energetických příjmů nad energetickými výdeji a v současnosti se řadí mezi civilizační choroby, která nebere ohled na věk pacienta ani na jeho sociální postavení. Příčinou obezity je klidový režim metabolismu, který nemá adekvátní výdej energie ke svému energetickému příjmu - člověk přijme více kalorií než kolik je schopen spálit. Obezita se určuje tzv. Body Mass Indexem (BMI), který se počítá poměrem výšky a váhy a určuje 3 stupně obezity. BMI souvisí s obsahem tuku v těle, ale neměří jej přímo, proto jeho výše může být zavádějící u sportovců, u lidí s cukrovkou nebo u dětí. Spolu s BMI se obezita může určovat obvodem pasu. U mužů se jedná o obvod pasu nad 102 cm, u žen nad 88 cm. Tyto hodnoty jsou ale pouze orientační. Obezita vzniká kvůli špatným stravovacím návykům a nedostatku pohybu, ale může být i dědičná. V dnešní době je obezita brána jako onemocnění a je třeba ji léčit. Je to stav, kdy tělo obsahuje příliš mnoho tuku. BMI index obézního člověka je větší než 30. Obezita je vnímána nejen jako estetický problém, ale především jako zdroj závažných onemocnění, především srdce, cév nebo slinivky. Dlouhotrvající obezita vážně poškozuje zdraví, značně zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku, ischemické choroby srdeční, mozkové mrtvice, některých nádorů, bolestí zad a křečových žil.

Průběh léčby obezity

Úspěšné snižování tělesné hmotnosti vyžaduje změnu životního stylu.  Ta zahrnuje zdravé stravovací návyky a vhodnou pohybovou aktivitu, která by se měla stát každodenní záležitostí. Obezitu způsobuje řada faktorů, kromě nepoměru mezi příjmem a výdejem energie, také genetické dispozice, psychika, poruchy metabolismu, porucha štítné žlázy - snížená funkce či dlouhodobé užívání některých léků. Obezita je velmi rizikový faktor pro vznik dalších onemocnění a s tím související předčasné úmrtí. Způsobuje aterosklerózu ( kornatění cév), vysoký krevní tlak, metabolické poruchy, obtíže s klouby a jiné. Tento nepoměr vzniká ze dvou příčin, které spolu úzce souvisí. Jedním je nadměrný přísun energeticky bohaté potravy a druhým je snížený výdej energie, zvláště nedostatek pohybu. Mezi příznaky obezity patří nadváha, nárůst tělesné hmotnosti, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, zvýšení hladiny cukru v krvi, únava, chrápání, otok končetin, bolesti zad, bolesti kloubů, zadýchávání, zvýšené pocení, bolest na hrudi, u mužů zvětšení prsů. K hlavním příčinám vzniku obezity patří zvýšená chuť k jídlu spojená se zvýšeným příjmem kalorií, deprese, nesprávný životní styl - nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nesprávná životospráva - chybný jídelníček, nedostatek spánku, hormonální změny v pubertě, v těhotenství, v menopauze, přítomnost bakterií nebo virů, některé léky, např. antidepresiva, léky na uklidnění a léky spojené s hormonální léčbou žen.

Vliv obezity na zdraví

Obezita se může stát příčinou vzniku řady zdravotních potíží -  cukrovky, zvýšeného cholesterolu a tuku v krvi, bolestí kloubů a zad, metabolického syndromu, pohybových obtíží. Dalšími rizikovými faktory mohou být vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, artróza kloubů, psychické poruchy a deprese, gynekologické poruchy, neplodnost, problémy v těhotenství, vznik hemeroidů, problémy s dýcháním, zácpa, pálení žáhy, zažívací potíže. Prevencí vzniku obezity je především úprava jídelníčku - jíst méně a častěji s vyváženým podílem živin - vhodná je konzumace celozrnného pečiva, nízkotučných mléčných výrobků, bílého masa - kuřecího, krůtího a rybího, zvýšit příjem ovoce a zeleniny, zajistit dostatečný denní pitný režim a zvýšit pohyb – rychlá chůze, plavání, jízda na kole.

Několik kroků ke správnému životnímu stylu

Důležité je snížit energetický příjem - omezit živočišné tuky a jednoduché cukry - slazené nápoje a cukrovinky, zvýšit příjem vlákniny, nejlépe ve formě ovoce, zeleniny, obilovin. Jíst menší porce jídla vícekrát denně -  až 7x, nedržet diety a hladovku, mohlo by dojít k poškození funkce metabolismu, vzniká tzv. jo-jo efekt. Dále je nutné  snížit příjem soli v potravinách a pokrmech – sůl váže a zadržuje vodu v organismu. Do pitného režimu zahrnout více čisté neperlivé vody nebo čaje - zelený, bylinkový, ovocný. Vyloučit alkohol, energetické nápoje, věnovat se sportovním aktivitám - jízdě na kole, běhání, plavání, zařadit sport do každodenního života a vyhýbat se stresu – podílí se na vzniku dalších zdravotních komplikací, jako je nespavost, vysoký krevní tlak aj. Hlavním úskalím je životní styl celé rodiny, kdy nedostatek spánku, nedostatek času na přípravu kvalitního a zdravého jídla a času na sport spolu s pohybem vedou k nerovnováze mezi energetickým příjem a energetickým výdejem. Podmínkou úspěšné léčby nadváhy je úprava energetického příjmu i výdeje současně.      

Příprava hubnutí

Příprava čaje: Dvě polévkové lžíce necháme ve ¼ l vody přes noc macerovat. Ráno vše přivedeme k varu a přikryté necháme 15 minut vylouhovat. Přecedíme a pijeme 3x denně po třetině množství.

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s hubnutím

Bez květ

Používá se při nachlazení, k vyvolání pocení, při horečkách, k odhlenění, při křečích a nadýmání.

Krušina kůra

Krušina má projímavé účinky a je vhodná k léčbě chronické zácpy, zevně k léčbě hemeroidů.

Kukuřice čnělky

Kukuřice se používá na zlepšení látkové výměny, snížení hladinu krevního cukru a na otoky kloubů

Libeček kořen

Libeček působí proti nadýmání, čistí krev i celý organismus. V kuchyni se používá jako koření.

Zajímavé články
o hubnutí

Bylinky na hubnutí

Bylinky na hubnutí

Různé bylinky obsahující specifické látky mohou působit na náš metabolismus, zrychlovat jej, stimulovat spalování tukových zásob, omezovat...

Co vás zajímá o hubnutí

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.