fb Kojení bylinková směs - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Kojení bylinková směs

Ženy po porodu mohou podpořit tvorbu mateřského mléka popíjením čaje z této bylinné směsi. Prospějí tím současně i svému děťátku, neboť lahodná chuť čaje vylepšuje i chuť mateřského mléka a pomáhá ... více o kojení

Kód zboží b00134

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

30g
47
50g
52
100g
64
150g
75
200g
85
250g
97
300g
110
400g
131
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 5 kg

Vše o kojení

Složení bylinkové směsi na kojení

Ženy po porodu mohou podpořit tvorbu mateřského mléka popíjením čaje z této bylinné směsi. Prospějí tím současně i svému děťátku, neboť lahodná chuť čaje vylepšuje i chuť mateřského mléka a pomáhá odstraňovat kojeneckou plynatost.

Anýz

Má dobré větropudné účinky při střevních a žaludečních kolikách. Podobně jako fenykl i anýz podporuje činnost žláz, čímž pomáhá zvyšovat tvorbu mateřského mléka.

Fenykl

Je bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím, které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. 

Jestřabina lékařská

Jako jedna z mála bylin podporuje tvorbu mateřského mléka, rovněž působí jako mnírné projímadlo, pomáhá léčit chronickou zácpu a zlepšuje funkci tlustého střeva.

Majoránka

Příznivě ovlivňuje tvorbu a vylučování mateřského mléka, rovněž podporuje trávení, zlepšuje činnost žaludku a střev a odstraňuje plynatost.

Bazalka

Bazalka se osvědčila při podpoře tvorby mateřského mléka, proti plynatosti a na uvolnění všech druhů křečí.

Kontryhel

Kontryhel obecný nemá nežádoucí účinky a můžeme ho při běžném dávkování užívat i delší dobu. Zvyšuje pravděpodobnost početí a pomáhá udržet plod. Kontryhel prospívá také dítěti, zlepšuje kvalitu mateřského mléka, podporuje jeho tvorbu a vylučování.

Kopřiva

Kopřiva výborně čistí krev, zvyšuje tvorbu červených krvinek a hemoglobinu a pročišťuje organismus od usazenin kyseliny močové. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje jeho kvalitu.

Popis obtíží / nemoci

Kojení

Nedostatečná tvorba mateřského mléka po porodu se může zčásti podpořit konzumací vhodných potravin, bylinek, ale i homeopatik. Zároveň je potřeba mít na mysli, že největšími nepřáteli kojících žen jsou únava a stres. Proto je potřeba dopřát si dostatek spánku, odpočinku, pohybu na čerstvém vzduchu a kvalitní a vyvážené stravy. Tělo kojící ženy je schopno během jedné hodiny vyprodukovat zhruba padesátiprocentní množství mléka, které bylo vytvořeno během posledního kojení. Pokud budete během jednoho až dvou dnů své miminko ke svým prsům přikládat častěji – asi každé dvě hodiny – zvýšíte tím produkci mateřského mléka. Při každém kojení se navíc doporučuje vystřídat obě prsa, čímž se v obou dvou stimuluje tvorba mateřského mléka. Tvorbu mateřského mléka podpoříte také zvýšeným pitným režimem – někdy se doporučuje v průběhu dne vypít až 3,5 litru tekutin. Upřednostnit by se měly zvláště neslazené neperlivé vody, ovocné čaje nebo vhodně zvolené bylinkové čaje, které svým složením tvorbu mateřského mléka podporují. Velmi vhodné a do pitného režimu započitatelné jsou i polévky. Na zvýšení tvorby mateřského mléka mají pozitivní vliv i homeopatika. O jejich vhodnosti byste se však měla poradit se svým ošetřujícím lékařem, nebo v lékárně se zkušeným lékárníkem. Je potřeba vědět, že účinek působení homeopatik snižují přípravky obsahující mátu peprnou – žvýkačky, zubní pasty s obsahem máty apod. Jiné maminky si pochvalují i tzv. „pelíškování“, které se praktikuje tak, že si s miminkem oděným pouze v plence lehnou do postele pod peřinu, čímž se pomáhá rozjet v těle matky hormonální mechanismus, a tím by mělo dojít i ke zvýšení tvorby mléka. Stále je třeba mít na paměti, že velkou roli při tvorbě mateřského mléka a kojení hraje psychika ženy a děťátka.

Příprava kojení

Příprava čaje: Čajovou lžičku zalijeme ¼ l vody, přivedeme k varu, 5 – 10 minut povaříme a scedíme. Pije se 2 – 3x denně teplé, je možné osladit medem nebo jiným sladidlem.

Zajímavé odkazy

Zboží související
s kojením

Anýz plod

Anýz se používá při žaludečních a střevních potížích, při křečích trávicího traktu a k odstranění plynatosti i jako prostředek proti kašli .

Bazalka nať

Bazalka se používá při nadýmání, při poruchách trávicího traktu, k uvolnění křečí a k celkovému uklidnění a vyvolání spánku.

Fenykl plod

Fenykl je známý především pro své působení proti nadýmání a křečím v břiše a pro podporu správné činnosti střev.

Jestřabina nať

Jestřabina působí močopudně, zvyšuje tvorbu mateřského mléka a podpůrně působí při léčbě cukrovky.

Co vás zajímá o kojení

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.