fb Játra bylinková směs - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Játra bylinková směs

Bylinkovou směs na játra můžete použít jak při akutním zdravotním problému, tak i v preventivním podávání tohoto čaje. Uleví i při potížích se žlučníkem a žlučovými cestami. ... více o játrech

Kód zboží b00137

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

-25%
30g
39 31
50g
44 35
100g
55 44
150g
65 52
200g
76 61
250g
88 70
300g
100 80
400g
121 97
500g
140 112
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 5 kg
Játra

Vše o játrech

Složení bylinkové směsi na játra

Bylinkovou směs na játra můžete použít jak při akutním zdravotním problému, tak i v preventivním podávání tohoto čaje. Uleví i při potížích se žlučníkem a žlučovými cestami.

Řepík

Je výborný univerzální lék, přitom úplně neškodný, který můžeme užívat denně po celý rok. Čaj pomáhá léčit všechny nemoci vnitřních orgánů. Týká se to žlučníku, jater, slinivky břišní, žaludku i dvanácterníku. Zastavuje průjmy, čistí žlučové cesty, rozpouští žlučové kameny a písek, ovšem při pravidelném a dostatečně dlouhém užívání. Podobně účinkuje i u pískových usazenin v ledvinách. Používá se k léčení různých poruch jater, na úpravu látkové výměny a při kloubních onemocněních zánětlivého původu.

Benedikt

Se používá na všechny nemoci žaludku a trávicího traktu. Výborně léčí poruchy trávicího traktu, plynatost, žaludeční a dvanácterníkové vředy, nemoci jater, žlučníku a slinivky břišní. Zvyšuje tvorbu trávicích šťáv a podporuje chuť k jídlu, čemuž odpovídá i jeho značně hořká chuť. Posiluje také srdce a nervy a tonizuje celý organismus.

Čekanka

Čistí krev, játra, slezinu i ledviny. Je mírně močopudná a trochu projímavá, zároveň vyplavuje z organismu přebytečnou žluč, při otravách jater působí jako protijed. Zlepšuje chuť k jídlu, podporuje činnost celé trávicí soustavy a používá se jako doplněk do čajových směsí na cukrovku. Doporučuje se i lidem, kteří mají velmi citlivý žaludek nebo trpí žaludečními vředy.

Heřmánek

Je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek.

Pampeliška

Je mimořádně cenná, univerzální bylinka, která se používá téměř na všechny choroby, neboť povzbuzuje činnost životně důležitých žláz a tím mobilizuje ohromnou sílu organismu. Podporuje činnost jater, žlučníku, ledvin a střev, přispívá k tvorbě červených krvinek a nové krve, přitom krev čistí. Posiluje činnost slinivky břišní, proto je dobrá i při cukrovce. Snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh, čímž zlepšuje činnost srdce. Pampeliška prospívá při žaludečních a trávicích obtížích a při zvýšené tvorbě trávicích šťáv. Zabraňuje tvorbě a růstu žlučových kamenů.

Rozrazil

Hlavní léčivá schopnost rozrazilu spočívá v tom, že je bylina značně močopudná. To dává bylině prvořadé použití při zánětech močového měchýře a močových cest, při chronických onemocněních a bolestech ledvin, při ostatních chorobách močového ústrojí a při dně. Při prvních příznacích vodnatelnosti je třeba začít ihned pít čaj z rozrazilu. Druhou dobrou vlastností rozrazilu, snad ještě cennější než spíše nahraditelná močopudnost, je snižování hladiny cholesterolu v krvi. Rozrazil zároveň krev čistí, takže se stává lékem i doporučovanou prevencí proti skleróze. Bylina má ještě jiné dobré vlastnosti, jako je příznivý účinek proti kašli, chrapotu, astmatu a tuberkulóze, uplatňuje se i při žaludečních a střevních poruchách. Rozrazil je všestranně užitečná a dobrá bylinka, která nemá žádné nepříznivé účinky a můžeme ji užívat trvale.

Třezalka

Její vynikající léčivé vlastnosti lze označit za výjimečné. Její účinné látky podporují dýchání buněk, čímž zlepšují látkovou přeměnu. Na prvním místě používáme třezalku při všech chorobách jater a žlučníku, dále při žaludečních vředech a při nadbytku žaludeční kyseliny, při střevních vřídcích.

Popis obtíží / nemoci

Játra

Jsou uložena na pravé straně v dutině břišní a i tento orgán může člověka bolet. Nicméně jde většinou o bolest nespecifickou, která je navíc zaměnitelná s celou řadou jiných obtíží. Receptory pro bolest jsou uloženy v pouzdře, které pokrývá játra. Proto cítíme-li tento orgán, je to nejčastěji při napínání pouzdra, což je spojeno se zduřením či zvětšením jater. Bolest to bývá většinou neurčitá, tupá, s typickou lokalizací. Když „zlobí“ játra, jedná se o bolest vyskytující se v pravém horním kvadrantu břicha, což znamená na pravé straně těsně pod úrovní žeberního oblouku. Důvody mohou být následující: chronická hepatitida (neboli žloutenka), tukové onemocnění jater, absces jater - dutina vyplněná hnisem, toxické poškození orgánu, jaterní cirhóza. Bolesti ve zmíněné lokalizaci mohou být ale způsobeny i jinými onemocněními. Může se jednat o poruchy spojené s orgány, které se nacházejí v těsné blízkosti jater, nebo se může jednat o záměnu spíše s celkovou bolestí břicha. Potíže s pravým horním kvadrantem břicha mohou způsobovat i další příčiny: žlučníkové kameny, gastritida (zánět žaludku), zápal plic lokalizovaný v dolní části pravé plíce, pankreatitida (zánět slinivky břišní), střevní poruchy, ascites (označení pro volnou tekutinu v dutině břišní). Problémy s játry mohou být spojeny s dalšími příznaky, které nemusí být vždy na první pohled rozpoznány, ale mohou napovědět při určování diagnózy. Je zřejmé, že bolest jater není nic jasného a jednoznačného. Proto je jistě namístě dle naléhavosti příznaků vyhledat lékaře, který je schopen díky laboratorním a zobrazovacím vyšetřením zjistit pravou příčinu a následně zaměřit léčbu.

Příprava jater

Příprava čaje: Dvě polévkové lžíce bylinné směsi zalijeme ½ l vroucí vody a necháme přikryté 15 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme 2-3x denně nalačno, 20 až 30 minut před jídlem.

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s játry

Benedikt nať

Používá se na trávicí poruchy, při nadýmání, k podpoře chuti k jídlu, na potíže se slinivkou, játry a žaludečními vředy.

Čekanka kořen

Čekanka se používá pro podporu a zlepšení trávení, jako mírné projímadlo a žlučopudný prostředek.

Heřmánek květ

Heřmánek představuje mezi léčivými rostlinami naprostou "hvězdu", léčebné uplatnění je široké a univerzální.

Pampeliška kořen

Pampeliška se používá na trávicí orgány a jako posilující prostředek s příznivým účinkem na metabolismus.

Zajímavé články
o játrech

TA NEJLEPŠÍ BYLINA PRO NAŠE JÁTRA

TA NEJLEPŠÍ BYLINA PRO NAŠE JÁTRA

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ ..cokoliv je v těle jedovatého, musí ustoupiti a vyjíti..", jak říká Mathioli, chválíce účinky této úžasné byliny.....

Co vás zajímá o játrech

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.