fb Puškvorec obecný kořen - Bylík.cz - prodej bylinek

Puškvorec kořen obecný

Puškvorec podporuje chuť k jídlu a patří mezi nejlepší žaludeční léky. Při delším pravidelném užívání prý vyléčí každou chorobu související se špatným trávením. Je dobrým prostředkem na ... více o Puškvorci

Kód zboží b00165
Latinský názevRadix calami

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

50g
41
100g
64
150g
74
200g
98
250g
114
300g
117
400g
155
500g
195
750g
292
1000g
371
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 1 kg
Puškvorec
Puškvorec
kořen
200g
Příprava: Jednu čajovou lžičku drogy mírně zahřejte v 1/4 l vody, nechte 8 hodin macerovat. Před konzumací opět zahřejte. Užívá se po doušcích 15 minut před jídlem.
Balení Puškvorec

Vše o Puškvorci

Popis

Puškvorec podporuje chuť k jídlu a patří mezi nejlepší žaludeční léky. Při delším pravidelném užívání prý vyléčí každou chorobu související se špatným trávením. Je dobrým prostředkem na pročištění celého těla, včetně jater, žlučníku, sleziny a slinivky břišní. Též se používá proti kašli, chřipce a tuberkulóze. 

Již staří čínští bylinkáři nazvali puškvorec prodlužovatelem života. Oddenek puškvorce má posilující moc, tedy ovlivňuje i délku života. Společně s andělikou, chmelem, třezalkou, levandulí, lípou,meduňkou a kozlíkem lékařským tvoří skupinu osmi rostlin, které odedávna kralují v různých bylinných směsích. Obsahují velmi mnoho aktivních biologických substancí, které povzbuzují obranyschopnost organismu, působí synergicky a tím zvyšují svoji aktivitu. Odvar z oddenku puškvorce se používá na oplachování vlasů po umytí, což posiluje vlasové cibulky a zesvětluje vlasy, odstraňuje lupy a mazotokové záněty pokožky hlavy. Puškvorec má od oddenku až po konce listů osobité aroma a drsně nahořklou chuť. Někdy ho můžeme nalézt v ústních vodách, zubních pastách, v koupelových olejích a parfémech.

Použití Puškvorce

Puškvorec odstraňuje nechutenství, odhleňuje žaludek a střeva, pomáhá při poškození ledvin. Zlepšuje činnost endokrinních žláz a má krvotvorné účinky. Je také protihlístovým prostředkem. Teplé puškvorcové koupele dokáží pomoci při různých omrzlinách.

Účinné látky

Éterický olej, hořčiny, sesquiterpeny, třísloviny

Výskyt

Místem výskytu puškvorce jsou pomalu tekoucí a stojaté vody.

Lidové názvy Puškvorce

Tato bylina je známa také pod názvy akorum, akorum pravé, brustvorec, bruškvorec, čínská rebarbora, kalmus, kořen nejedlíkový, kořen pišvorcový, kořen plicní, kořen prsní, kořen prstvorcový, kořen prustvorcový, kořen rotanový, kořen tatarákový, nejedlík, piskačky, pískačky, pišišvor, piškvorec, proškorec, prskořen, prskořín, prsní koření, prstvorec, prstvorcový kořen, prustvorec, pruškvorec, pruštvorec, rotan, svatá třtina, šišvorec, tatarák, tatarčík, tatarčok, tatarská tráva, tatarské býlí, tatarské zelí, tatrák nebo třtina vonná.

Příprava Puškvorce

Nálev -1 čajovou lžičku na 1/4 l vody - jen trochu zahřejeme a macerujeme, nejlépe přes noc. Poté ji opět trochu zahřejeme a necháme ustát. Pijeme po doušcích alespoň 15 min před jídlem. Kořen puškvorce nikdy nevaříme.

Dávejte si pozor!

Puškvorec má od oddenku až po konce listů osobité aroma a drsně nahořklou chuť.

Zajímavé odkazy

Kategorie

Co vás zajímá o Puškvorci

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.