fb Guarana Paulinie nápojná plod - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Guarana plod Paulinie nápojná

Guarana je jihoamerická liána, kterou pro své povzbuzující účinky po staletí používali Amazonští Indiáni. Byla využívána také proti bolesti, horečkám a křečím. Účinně pomáhá při tlumení ... více o Guaraně

Kód zboží b00180
Latinský názevSemen guaranae
Teplota vaporizace130°C

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

100g
117
150g
162
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 1 kg
Guarana
Guarana
plod
200g
Příprava: Guaranové semeno se nechá v ústech nabobtnat, pak se žvýká. Je možné jej umlít na prášek a míchat s různými pochutinami.
Balení Guarana

Vše o Guaraně

Popis

Guarana je jihoamerická liána, kterou pro své povzbuzující účinky po staletí používali Amazonští Indiáni. Byla využívána také proti bolesti, horečkám a křečím. Účinně pomáhá při tlumení bolesti u migrén, spolehlivě odbourává kocovinu. Guarana je vysoce efektivní stimulant, obsahuje dvojnásobné množství kofeinu v porovnání s kávou. Obsahuje látky, které uvolňují kofein i další stimulující látky postupně a rovnoměrněji - 6 až 9 hodin a šetrněji než káva. Doporučuje se smíchat guaranu s citrónem, protože zlepšuje její účinky. Užívají se semena - guaranové oříšky, které se po usušení praží, jejich chuť je velice hořká až svíravá. Po rozemletí se používají do kapslí a tinktur.

Guarana zajišťuje celkovou regeneraci a vitalizaci organismu, odstra­ňuje fyzickou i psychickou únavu, zvyšuje vytrvalost, zlepšuje men­tální funkce, má povzbuzující účinky a pozitivní vliv na naši koncent­raci. Zlepšuje krevní oběh, brání usazování choles­terolu a výborně se uplatní při poruchách zažívacího ústrojí. Analgeticky působí při bolestivé menstruaci, celkově zmírňuje bolest a pomáhá snášet vyso­ké venkovní teploty. Guarana je vhod­ná pro celkovou rekonvalescenci po dlouhých nemocech. Kofein v guaraně působí také močopudně, obsažené třísloviny léčí lehká průjmová onemocnění. V homeopatii se podává při nervovém vyčerpání a bolestech hlavy. Guarana je zdravější alternativa kávy, nehrozí žádné žaludeční či srdeční potíže nebo spánkové poruchy. Guarana je drogou se všemi kladnými vlastnostmi kofeinu, který lze využít ke krátkodobému odstranění únavy, zlepšení duševní výkonnosti a potlačení pocitu hladu.

Použití Guarany

Guarana pomáhá bojovat proti únavě, bystří mysl, zlepšuje koncentraci, soustředění a paměť. Napomáhá proti depresím, úzkosti a harmonizuje centrální nervovou soustavu. Ulevuje při bolestech hlavy a zklidňuje příznaky migrény. Má analgetické, antioxidační, antibakteriální a hyperglykemické účinky. Guarana detoxikuje krev, likviduje volné radikály a napomáhá snižovat krevní tlak. Guarana též snižuje chuť k jídlu. Po delším užívání může omlazovat pleť a může pomoci hamonizovat srdeční činnost.

Účinné látky

Semena obsahují purinové alkaloidy a 4-6% kofeinu, stimulanty theobromin a theophyllin, katechinové třísloviny, éterický olej

Výskyt

Většina světové produkce je získávána v Brazílii z deštných lesů uprostřed Amazonského pralesa. Sběr Guarany je velice významným zdrojem příjmu pro domorodé obyvatele. 

Příprava Guarany

Extrakt z guarany je účinnější než samotná rostlina. Extrakt se jednoduše zalije mlékem nebo vodou a podle chuti osladí. Hlavní výhodou této formy je, že stačí menší dávka s vysokým účinkem. Prášek se může smíchat s vodou, ovocnou šťávou a přidáním ledu vznikne osvěžující nápoj v letních měsících, nebo s horkou vodou či mlékem, medem či jiným oblíbeným sladidlem pro chladné zimní období. Semena se pomalu žvýkají a účinné látky se do těla dostávají přes sliznici mnohem rychleji. V semeni je dvakrát více kofeinu než v kávových zrnech, ale účinek není tak agresivní a nepřekyseluje žaludek.

Dávejte si pozor!

Při užívání guarany je třeba dávat pozor na její vedlejší účinky. Může to být neklid, bušení srdce a žaludeční a střevní obtíže. U guarany může nastat předávkování při požití asi 20g prášku. Příznaky obvykle zmizí do dvaceti čtyř hodin, je však důležité pít hodně tekutin, aby nedošlo k dehydrataci. Guarana se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám a malým dětem.

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s Guaranou

Eleuterokok kořen

Eleuterokok zvyšuje odolnost organismu proti nepříznivým vlivům, stimuluje funkci pohlavních žláz a potlačuje negativní psychické stavy.

Goji sušené plody

Plody goji jsou výborným antioxidantem. Podle starých čínských receptů je v bobulích kustovnice skryt recept na dlouhověkost.

Goji výběr sušených plodů

Výběr extra velkých a šťavnatý plodů goji. Goji jsou výborným antioxidantem s velkým obsahem vitamínu C.

Maca mletá hlíza

Maca – Ma ca – „Z výšin pocházející dobrá potrava, která posiluje“

Zajímavé články
o Guaraně

Bylinky na hubnutí

Bylinky na hubnutí

Různé bylinky obsahující specifické látky mohou působit na náš metabolismus, zrychlovat jej, stimulovat spalování tukových zásob, omezovat...

Co vás zajímá o Guaraně

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.