fb Meruňky persiko jádra - Bylík.cz - prodej bylinek

Meruňky jádra persiko

Meruňková jádra jsou zdrojem vitamínu B17. Laetril, což je jiný název pro vitamín B17, obsahuje mimo jiné přírodní substanci zvanou amygdalin, jejíž zajímavostí je specifické působení jen ... více o meruňkových jádrech

Kód zboží b00201
Země původuTurecko
Latinský názevPruni armeniacae

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

100g
37
150g
49
200g
60
250g
74
300g
90
400g
113
500g
133
750g
194
1000g
247
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 10 kg
Meruňky

Vše o meruňkových jádrech

Popis

Meruňková jádra jsou zdrojem vitamínu B17. Laetril, což je jiný název pro vitamín B17, obsahuje mimo jiné přírodní substanci zvanou amygdalin, jejíž zajímavostí je specifické působení jen na nemocné buňky s vysokou látkovou výměnou, poškozené bunky infikované mikroby i viry, protože efekt je podobný jako u bílých krvinek. Lze tedy usoudit, že bude mít vliv na zvyšování odolnosti vůči infekčním nemocem a zánětům, tedy na posílení imunity. Dále je zde možný vliv na podporu krevního oběhu a krvetvorby, harmonizaci kolísavého tlaku a činnosti srdce. Kladně ovlivňuje funkci mozku, jater a štítné žlázy, posiluje centrální nervový systém. Pozitivně působí na celý trávicí systém, čistí ledviny a močové cesty, ovlivňuje hladiny cukru a tuku v krvi.

Meruňky obsahují mnoho kyseliny salicylové, která působí antibakteriálně a dokáže v žaludku a střevech zničit choroboplodné zárodky a zastavit hnilobné procesy. Rovněž vynikají vysokým obsahem beta-karotenu, který má vliv na snížení rizika srdečního infarktu, podporuje dobrý zrak, zdravou kůži, vlasy a nehty. Obsahují také vitamín C a zejména sušené jsou jedním z nejvhodnějších zdrojů draslíku a železa. Díky vysokému obsahu vlákniny jsou meruňky (opět především sušené) účinná prevence proti zácpě. Zralé meruňky jsou jedním z nejlepších pramenů organického železa, nutného k tvorbě červených krvinek. Z dalších důležitých prvků obsahují meruňky křemík a hořčík. Už pouhé tři meruňky denně dodají polovinu denní potřeby vitamínu A. Kalium se podílí na správné regulaci obsahu vody v oragnizmu. Meruňky a jejich jádra jsou zásadité a zastávají tak protiváhu k převažující kyselé stravě v dnešní době. Sušené meruňky obsahují 5x více učinných látek než čerstvě utržený plod. Konzumace sušených plodů meruněk a jejich jadérek obsahuje velmi vhodnou kombinaci zdravotně hodnotných látek, jaké nenajdeme v žádném jiném ovoci. Vitamin B17 je obsažen v mnoha dalších potravinách, ale ty, které jsou obzvláště bohaté na amygdalin, již do značné míry vymizely z naší západní stravy. Dalším zdrojem této látky jsou kromě hořkých mandlí a meruňkových jader i jádra z různých druhů ovoce, jako jsou jablka, hrušky, třešně, broskve, višně, švestky, hroznová semínka nebo pomeranče. Nachází se i v ostružinách, malinách nebo také luštěninách a mnohých dalších semenech a obilí. Zdrojem je i proso, fazole, maniok a většina bobulí.

Použití meruňkových jader

Každý přírodní zdroj vitamínu B17 obsahuje jiné množství účinné látky. Obsah se liší podle země původu a odrůdy meruněk. Nejvyšší koncentraci tohoto vitamínu obsahují plané, divoce rostoucí meruňky. Je důležité rozlišit způsob dávkování na preventivní nebo jako součást léčebného procesu. 

Účinné látky

Glykosidy kyseliny kyanovodíkové jako amigdalin

Výskyt

Meruňka obecná se pěstuje v mírně teplých oblastech celého světa. Pochází pravděpodobně z východní Asie. 

Příprava meruňkových jader

V rámci prevence nádorového bujení je lépe užívat jadérek méně - cca 10-20 ks a spíše dlouhodobě. 

Dávejte si pozor!

U dětí je potřeba zvýšené opatrnosti. Jadérka chutnají velmi dobře a tak se může snadno dostavit předávkování a případná otrava. Při požití většího množství meruňkových jader může dojít k nevolnosti od žaludku a závratím. V tomto případě byste měli zvýšit příjem vlažné vody.

Zajímavé odkazy

Co vás zajímá o meruňkových jádrech

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.