fb Slunečnice roční semínko loupané - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Slunečnice semínko loupané roční

Slunečnicová semínka jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu E - obsahují jej více než mandle a vitaminu B1 - více je jen v pivovarských kvasnicích. Též jsou velmi bohatá na hořčík, železo, ... více o slunečnicových semínkách

Kód zboží 00224

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava od 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

200g
17
250g
21
300g
23
400g
31
500g
36
750g
51
1000g
63
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 5 kg
Slunečnice
Slunečnice
semínko loupané
Příprava:
Balení Slunečnice

Vše o slunečnicových semínkách

Popis

Slunečnicová semínka jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu E - obsahují jej více než mandle a vitaminu B1 - více je jen v pivovarských kvasnicích. Též jsou velmi bohatá na hořčík, železo, vápník a fosfor. Přestože mají vysokou nutriční hodnotu, jsou lehce stravitelná. Pravidelná konzumace slunečnicových semínek se doporučuje při řadě zdravotních problémů.     

Esenciální mastné kyseliny v slunečnicových semínkách - především kyselina linolová, snižují hladinu cholesterolu v krvi, a tím brání rozvoji arteriosklerózy. Vitamin E, kterého slunečnicová semínka obsahují velké množství, je silný antioxidant, jenž zabraňuje degeneraci cév. Upravuje i přilnavost krevních destiček, což snižuje riziko tvorby krevních sraženin a rozvoje infarktu myokardu. Konzumace slunečnicových semínek jako náhrady za jinou mastnou a na kalorie bohatou potravu příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Stejného účinku se dosáhne i používáním slunečnicového oleje. Kyselina linolová a vitamin E zlepšují elastičnost kůže, protože chrání její buňky před stárnutím (antioxidační účinek). Konzumace slunečnicových semínek se doporučuje při ekzémech, popraskané a suché pokožce a zánětech kůže všeobecně. Dále posilují nehty a vlasy a zabraňují jejich šedivění. Slunečnicová semínka obsahují tolik vitaminu B1 jako pšeničné klíčky. Lidé, které trápí stres, deprese, nespavost nebo nervozita, najdou v těchto obyčejných semínkách velkého pomocníka. Vysoce kalorická a na základní živiny bohatá slunečnicová semínka jsou vhodná pro těhotné a kojící ženy, sportovce, anemiky, podvyživené a oslabené po nemoci a vlastně pro každého, kdo potřebuje načerpat novou sílu.

 

 

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101

Co vás zajímá o slunečnicových semínkách

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.