fb Borůvky mrazem sušené prášek - Bylík.cz - prodej bylinek

Borůvky prášek mrazem sušené

Prášek z borůvek je 100% přírodní prášek z ovoce, které je vysušeno mrazem-lyofilizováno a rozemleto. Díky tomuto zpracování si ovoce zachovává maximum vitálních látek. Z borůvkového prášku ... více o borůvkách sušených mrazem

Kód zboží b00229
Latinský názevMyrtilli fructus

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

100g
557
150g
785
200g
983
250g
1 228
300g
1 414
400g
1 844
500g
2 225
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem < 1 kg
BEZ CUKRU!
SUŠENÉ MRAZEM!
Borůvky

Vše o borůvkách sušených mrazem

Popis

Prášek z borůvek je 100% přírodní prášek z ovoce, které je vysušeno mrazem-lyofilizováno a rozemleto. Díky tomuto zpracování si ovoce zachovává maximum vitálních látek. Z borůvkového prášku lze připravit lahodný koktejl, nápoj či džus, pouze přidáním vody, mléka nebo smetany. Borůvky skrývají vysoké množství vitamínu C, který působí jako prevence i lék při nachlazení, chřipce a infekčních onemocněních.

Borůvky obsahují množství významných přírodních antioxidantů a anthocyanosidů, zlepšují krevní oběh, posilují cévy a prokrvení končetin, chrání sliznice a všeobecně přispívají k rychlejší regeneraci. Sušené plody borůvek obsahují třísloviny, které působí svíravě a staví. Používáme je při průjmu a při zánětu dutiny ústní a hrtanu. Zlepšují také ostrost vidění. Spolu s plody rakytníku řešetlákového patří borůvky mezi nejcenější superpotraviny rostoucí na našem území. Borůvky mají vysoký obsah antioxidantů, flavonoidů, betakaroteny, vitaminy A, B, C, rasveratrol, draslík, hořčík, měď, zelezo, zinek, chrom, mangan.

Použití borůvek mrazem sušených

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti. Mají pozitivní vliv na celý imunitní systém. Borůvky působí antibakteriálně proti Escherichia coli a stafylokokům, zpevňují cévní stěny a regenerují oční sítnici.

Účinné látky

Borůvky obsahují antioxidanty, flavonoidy, betakaroteny, vitaminy A, B, C, rasveratrol, třísloviny, draslík, hořčík, měď, zelezo, zinek, chrom, mangan 

Výskyt

Zakrslé keříky borůvky najdeme v kyselých, listnatých i jehličnatých lesích, na vřesovištích, pastvinách, lesních pasekách a mýtinách.

Příprava borůvek mrazem sušených

Lžičku nebo 3g prášku rozmíchejte v malém množství tekutiny na hustou pastu, poté dořeďte tekutinou na požadované množství nápoje, aniž by vznikaly hrudky. Z borůvkového prášku lze připravit lahodný koktejl, nápoj či džus, pouze přidáním vody, mléka nebo smetany.

Dávejte si pozor!

Borůvky jsou 100% ovoce, které je vysušeno mrazem-lyofilizováno a rozemleto. Díky tomuto zpracování si ovoce zachovává maximum vitálních látek. 

Zajímavé odkazy

Zboží související
s borůvkami sušenými mrazem

Borůvka sušené plody

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti.

Jahody prášek

Lyofilizované ovoce si zachovává kolem 90 % původních charakteristik, aroma a hlavně nejvyšší možný podíl vitamínů a všech minerálů.

Maliny prášek

Lyfolizované maliny mají nejenom vynikající chuť, ale také jsou extrémně zdravé.

Ostružiny prášek

Lyofilizované ovoce si zachovává kolem 90 % původních charakteristik, aroma a hlavně nejvyšší možný podíl vitamínů a všech minerálů.

Co vás zajímá o borůvkách sušených mrazem

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.