fb Jahody mrazem sušené prášek - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Jahody prášek mrazem sušené

Jahodový prášek je 100% přírodní prášek z ovoce, které je vysušeno mrazem-lyofilizováno a rozemleto. Díky tomuto zpracování si ovoce zachovává maximum vitálních látek. Neobsahuje žádné jiné ... více o Jahodách prášku

Kód zboží 00234

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

50g
134
100g
253
150g
356
200g
475
250g
576
300g
671
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 1 kg
BEZ CUKRU!
SUŠENÉ MRAZEM!
Jahody

Vše o Jahodách prášku

Popis

Jahodový prášek je 100% přírodní prášek z ovoce, které je vysušeno mrazem-lyofilizováno a rozemleto. Díky tomuto zpracování si ovoce zachovává maximum vitálních látek. Neobsahuje žádné jiné přírodní produkty ani chemické látky. Jahody obsahují velké množství vitamínu C, který posiluje imunitní systém, preventivně chrání cévy, podporuje vstřebávání železa a tím předchází chudokrevnosti, je potřebný pro metabolismus aminokyselin, chrání buňky a podporuje růst.

Jahody obsahují velké množství manganu, který je důležitý pro výživu vlasů a pokožky. Kromě toho patří mezi několik málo druhů ovoce obsahujících kyselinu ellagovou. Tato zvláštní látka je účinná v prevenci nádorových chorob. Dále pak vitamíny A, B a E, které působí jako silné antioxidanty. Jahody pomáhají snižovat hladinu škodlivého LDL cholesterolu.

Použití Jahod prášku

Přidáním vody, mléka, smetany lze připravit koktejl, nápoj či džus. Koktejl připravený z jahodového prášku je velmi lahodný a vhodný jak k přímé konzumaci, tak k přípravě dalších nápojů. Prášek můžeme používat i pří přípravě snídaňových směsí, dezertů, zmrzlin a dalších cukrářských výrobků. 

Účinné látky

Jahody jsou zdrojem vitamínů skupiny B, vitamínu C, E, betakarotenu, lykopenu, stopových prvků a minerálů - hořčík, draslík, železo, zinek, jod, měď, fosfor, bór, vápník, kobalt, síra

 

Výskyt

Jahodu najdeme téměř na celém našem území, v Evropě, ale i Asii. Nachází se na mezích, v křovinách a světlých lesích, šlechtí a pěstuje se na polích a zahrádkách .

Příprava Jahod prášku

Požadované množství prášku - lžičku, cca 3g prášku rozmícháme v malém množství tekutiny na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně doředíme tekutinou, aniž by vznikaly hrudky.

Dávejte si pozor!

Jahody obsahují salicyláty, které mohou u citlivých osob vyvolat alergickou reakci - nepříjemnou kopřivku, svědění v krku, otoky rtů i jazyka, potížemi při polykání. Jahodová semínka se často stávají i dráždivým podnětem u pacientů se střevními problémy. Pozor musí dávat také lidé, kteří nesnášejí acylpyrin.

Zajímavé odkazy

Zboží související
s Jahodami práškem

Banán prášek

Sušený banán ve formě prášku je 100% přírodní produkt z ovoce, které je vysušeno mrazem - lyofilizováno a rozemleto. Neobsahuje žádné jiné přírodní produkty ani chemické látky.

Borůvky prášek

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti. Mají pozitivní vliv na celý imunitní systém.

Fialová kukuřice mletý plod

Dlouhodobým užíváním fialové kukuřice si zajistíme ochranu a posílení organizmu a zpomalení procesu stárnutí.

Maliny prášek

Lyfolizované maliny mají nejenom vynikající chuť, ale také jsou extrémně zdravé.

Co vás zajímá o Jahodách prášku

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.