fb Moruše bílá plod - Bylík.cz - prodej bylinek

Moruše plod bílá

Bílá moruše patří k velmi netradičním sladkým pochoutkám, kterou prostě musíte ochutnat. Moruše jsou lahodná souplodí peckoviček stromu morušovníku bílého. Obsahuje přírodní cukry, vitamín ... více o Moruši

Kód zboží b00236
Latinský názevMorus alba

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

50g
36
100g
58
150g
81
200g
100
250g
123
300g
146
400g
188
500g
224
750g
332
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem < 1 kg
Moruše

Vše o Moruši

Popis

Bílá moruše patří k velmi netradičním sladkým pochoutkám, kterou prostě musíte ochutnat. Moruše jsou lahodná souplodí peckoviček stromu morušovníku bílého. Obsahuje přírodní cukry, vitamín C a na ovoce neobvykle vysokou hladinu bílkovin. Také je zdrojem resveratrolu - látky s antioxidačními a antibakteriálními účinky. Moruší si můžete zpestřit konzumaci jogurtů nebo ji kombinovat s jiným sušeným ovocem či oříšky, ale i samostatně se řadí mezi výborné zdravé pochoutky. Je křupavá a má medovou chuť.

Bílá moruše jsou bílé, velmi sladké plody. Jsou citlivé na přepravu, proto je nepravděpodobné, že naleznete čerstvé bílé moruše v prodeji. Většina živin se získává sušením čerstvých moruší na slunci. Sušením se zvyšuje koncentrace cukru a ovoce se stává ještě sladším. Obsahuje vysoký podíl přírodních cukrů - glukózy a fruktózy. Plody bílé moruše mají nízký glykemický index, tím zajišťují vyváženou hladinu cukru v krvi. Bílkoviny přispívají ke zdraví kostí i pocitu sytosti, pomáhají při růstu, vývoji a posilování těla. Lehce stravitelná vláknina přináší dlouhodobý pocit sytosti, obsahuje široké spektrum vitamínů a minerálů, vitamín C- ten napomáhá při rekonvalescenci, přispívá k absorbci železa z potravy, přispívá ke zdraví kardiovaskulárního systému a správné fumkci nervové soustavy.

 

Použití Moruše

Plody bílé moruše připomínají malé ostružiny a konzumují se jak čerstvé, tak sušené. Tato velmi chutná lahůdka obsahuje vysoké množství přírodních cukrů ve formě glukózy a fruktózy, jsou krásně sladké a chuťově připomínají med. Sušené moruše jsou v BIO a RAW kvalitě a nejsou uměle doslazované. Díky vysokému obsahu nutričně hodnotných látek se řadí mezi superpotraviny. Účinné látky

Bílkoviny, vlákninu, vitamín C, organické kyseliny, pektiny, vápník, minerální látky, železo, magnesium, draslík, mangan 

Výskyt

Bílá moruše pochází z Číny původně jako potrava pro bource morušového, ale do Evropy se rozšířila již před staletími. Je to strom odolný vůči škůdcům a nemocem, může dosahovat výšky až 20 metrů. Daří se mu zejména v teplých středomořských oblastech.

Příprava Moruše

Plody moruše se hodí jak k přímé konzumaci, tak do müslí, ranních cereálií, kaší nebo jogurtů, ovocných salátů, smoothie, dezertů.

Zajímavé odkazy

Zboží související
s Moruší

Ananas sušené kousky

Ananas je bohatým zdrojem vitamínu C. Ten spolu s beta karotenem a enzymem bromelainem předcházejí formování volných radikálů, které mohou způsobovat nádorové bujení.

Borůvka sušené plody

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti.

Datle bez pecky sušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let a píše se o nich jak v Bibli, tak i v Koránu.

Co vás zajímá o Moruši

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.