fb Banán mrazem sušený prášek - Bylík.cz - prodej bylinek

Banán prášek mrazem sušený

Sušený banán ve formě prášku je 100% přírodní produkt z ovoce, které je vysušeno mrazem - lyofilizováno a rozemleto. Neobsahuje žádné jiné přírodní produkty ani chemické látky. V zemích, ... více o Banánu prášku

Kód zboží b00272
Země původuPeru
Latinský názevMusa Sapientum

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

50g
81
100g
134
150g
188
200g
235
250g
293
300g
340
400g
441
500g
531
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 1 kg

Podobné zboží jako Banán

BEZ CUKRU!
SUŠENÉ MRAZEM!
Banán
Banán
prášek
200g
Příprava: Cca 3g prášku rozmícháme v malém množství tekutiny na hustou pastu, poté doředíme tekutinou na požadované množství nápoje.
Balení Banán

Vše o Banánu prášku

Popis

Sušený banán ve formě prášku je 100% přírodní produkt z ovoce, které je vysušeno mrazem - lyofilizováno a rozemleto. Neobsahuje žádné jiné přírodní produkty ani chemické látky. V zemích, kde se banány pěstují, se zpracovávají na chipsy, mouku a nápoje. Tak ji používají a využívají v domovských oblastech. Banány se řadí k nejdůležitějším plodinám světa, pro miliony lidí jsou hlavním zdrojem potravy. Lékaři a odborníci na výživu zdůrazňují jejich lehkou a rychlou stravitelnost. Doporučují je jako dětskou stravu. Banán je třetí plodinou světa, hned po kukuřici a rýži, u které je znám celý genom.

Banány jsou přirozeným zdrojem vlákniny a některých vitamínů a minerálů. Jsou snadno stravitelné a vzhledem k vysokému množství sacharidů jsou rychlým zdrojem energie. Banány obsahují významné množství draslíku, hořčík, vápník, menší množství železa, fosforu a zinku. Z vitamínů zejména vitamíny skupiny B, provitamín A, malé množství vitamínu C a tryptofan, což je aminokyselina přeměňující se na serotonin. Zvýšené hladiny serotoninu jsou spojeny s pocity štěstí a relaxace. Vitamíny řady B působí blahodárně na nervou soustavu. Vitamín B 6 reguluje hladinu krevního cukru, která ovlivňuje náladu. Banán obsahuje tři přírodní cukry - cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanou s vlákninou, dodá okamžitou dávku energie. Banány jsou vhodné při chudokrevnosti, železo podporuje tvorbu červených krvinek, draslík pomáhá snižovat krevní tlak a tím předcházet infarktu a mrtvici. Na draslík bohaté ovoce pomáhá zvyšovat a udržet pozornost. Díky vysokému obsahu vlákniny pomáhají banány obnovit normální funkce střev, odstraňují pálení žáhy, působí jako přírodní antacida. Banány jsou užívány jako dietní potravina při zažívacích potížích a žaludečních vředech, redukují nadměrnou žaludeční kyselost a dráždění sliznice žaludku.

Použití Banánu prášku

Koktejl připravený z tohoto prášku je velmi lahodný a vhodný jak k přímé konzumaci, tak k přípravě vynikajících nápojů a nejrůznějších koktejlů i jako přídavek do hlavních jídel a příloh. Přidáním vody, mléka, smetany lze připravit koktejl, nápoj či džus. Prášek můžeme používat i pří přípravě snídaňových směsí, dezertů, zmrzlin a dalších cukrářských výrobků. 

Účinné látky

Draslík, hořčík, vápník, menší množství železa, fosfor, zinek, vitamíny skupiny B, provitamín A, malé množství vitamínu C a tryptofan

Příprava Banánu prášku

Požadované množství prášku - vrchovatou čajovou lžičku- cca 3g prášku- rozmícháme v malém množství tekutiny na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně doředíme tekutinou, aniž by vznikaly hrudky.

Zajímavé odkazy

Zboží související
s Banánem práškem

Banán v medu sušené plátky

Banány jsou přirozeným zdrojem vlákniny a některých vitamínů a minerálů. Díky mizivému obsahu tuku jsou snadno stravitelné a vzhledem k vysokému množství sacharidů rychle poskytnou chybějící energii.

Borůvky prášek

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti. Mají pozitivní vliv na celý imunitní systém.

Fialová kukuřice mletý plod

Dlouhodobým užíváním fialové kukuřice si zajistíme ochranu a posílení organizmu a zpomalení procesu stárnutí.

Jahody prášek

Lyofilizované ovoce si zachovává kolem 90 % původních charakteristik, aroma a hlavně nejvyšší možný podíl vitamínů a všech minerálů.

Zajímavé články
o Banánu prášku

Bylinky jsou ku prospěchu všem, dokonce i zombíkům

Bylinky jsou ku prospěchu všem, dokonce i zombíkům

Zombies jsou zvláštním druhem stvoření, mají zcela jiné potřeby než obyčejní smrtelníci. Připadáte si někdy jako zombie? Pak je docela dobře...

Jezte dva banány denně a uvidíte, jaké výhody vám to přinese

Jezte dva banány denně a uvidíte, jaké výhody vám to přinese

Máte rádi banány? Banány jsou chutné tropické ovoce obsahující 3 přírodní cukry – sacharózu, fruktózu a glukózu. ...

Co vás zajímá o Banánu prášku

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.