fb Banán mrazem sušený prášek - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Banán prášek mrazem sušený

Sušený banán ve formě prášku je 100% přírodní produkt z ovoce, které je vysušeno mrazem - lyofilizováno a rozemleto. Neobsahuje žádné jiné přírodní produkty ani chemické látky. V zemích, ... více o Banánu prášku

Kód zboží b00272
Země původuPeru
Latinský názevMusa Sapientum

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

150g
125
200g
155
250g
193
300g
226
400g
292
500g
350
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem < 500 g

Podobné zboží jako Banán

BEZ CUKRU!
SUŠENÉ MRAZEM!
Banán
Banán
prášek
200g
Příprava: Cca 3g prášku rozmícháme v malém množství tekutiny na hustou pastu, poté doředíme tekutinou na požadované množství nápoje.
Balení Banán

Vše o Banánu prášku

Popis

Sušený banán ve formě prášku je 100% přírodní produkt z ovoce, které je vysušeno mrazem - lyofilizováno a rozemleto. Neobsahuje žádné jiné přírodní produkty ani chemické látky. V zemích, kde se banány pěstují, se zpracovávají na chipsy, mouku a nápoje. Tak ji používají a využívají v domovských oblastech. Banány se řadí k nejdůležitějším plodinám světa, pro miliony lidí jsou hlavním zdrojem potravy. Lékaři a odborníci na výživu zdůrazňují jejich lehkou a rychlou stravitelnost. Doporučují je jako dětskou stravu. Banán je třetí plodinou světa, hned po kukuřici a rýži, u které je znám celý genom.

Banány jsou přirozeným zdrojem vlákniny a některých vitamínů a minerálů. Jsou snadno stravitelné a vzhledem k vysokému množství sacharidů jsou rychlým zdrojem energie. Banány obsahují významné množství draslíku, hořčík, vápník, menší množství železa, fosforu a zinku. Z vitamínů zejména vitamíny skupiny B, provitamín A, malé množství vitamínu C a tryptofan, což je aminokyselina přeměňující se na serotonin. Zvýšené hladiny serotoninu jsou spojeny s pocity štěstí a relaxace. Vitamíny řady B působí blahodárně na nervou soustavu. Vitamín B 6 reguluje hladinu krevního cukru, která ovlivňuje náladu. Banán obsahuje tři přírodní cukry - cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanou s vlákninou, dodá okamžitou dávku energie. Banány jsou vhodné při chudokrevnosti, železo podporuje tvorbu červených krvinek, draslík pomáhá snižovat krevní tlak a tím předcházet infarktu a mrtvici. Na draslík bohaté ovoce pomáhá zvyšovat a udržet pozornost. Díky vysokému obsahu vlákniny pomáhají banány obnovit normální funkce střev, odstraňují pálení žáhy, působí jako přírodní antacida. Banány jsou užívány jako dietní potravina při zažívacích potížích a žaludečních vředech, redukují nadměrnou žaludeční kyselost a dráždění sliznice žaludku.

Použití Banánu prášku

Koktejl připravený z tohoto prášku je velmi lahodný a vhodný jak k přímé konzumaci, tak k přípravě vynikajících nápojů a nejrůznějších koktejlů i jako přídavek do hlavních jídel a příloh. Přidáním vody, mléka, smetany lze připravit koktejl, nápoj či džus. Prášek můžeme používat i pří přípravě snídaňových směsí, dezertů, zmrzlin a dalších cukrářských výrobků. 

Účinné látky

Draslík, hořčík, vápník, menší množství železa, fosfor, zinek, vitamíny skupiny B, provitamín A, malé množství vitamínu C a tryptofan

Příprava Banánu prášku

Požadované množství prášku - vrchovatou čajovou lžičku- cca 3g prášku- rozmícháme v malém množství tekutiny na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně doředíme tekutinou, aniž by vznikaly hrudky.

Zajímavé odkazy

Zboží související
s Banánem práškem

Banán v medu sušené plátky

Banány jsou přirozeným zdrojem vlákniny a některých vitamínů a minerálů. Díky mizivému obsahu tuku jsou snadno stravitelné a vzhledem k vysokému množství sacharidů rychle poskytnou chybějící energii.

Borůvky prášek

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti. Mají pozitivní vliv na celý imunitní systém.

Fialová kukuřice mletý plod

Dlouhodobým užíváním fialové kukuřice si zajistíme ochranu a posílení organizmu a zpomalení procesu stárnutí.

Jahody prášek

Lyofilizované ovoce si zachovává kolem 90 % původních charakteristik, aroma a hlavně nejvyšší možný podíl vitamínů a všech minerálů.

Zajímavé články
o Banánu prášku

Bylinky jsou ku prospěchu všem, dokonce i zombíkům

Bylinky jsou ku prospěchu všem, dokonce i zombíkům

Zombies jsou zvláštním druhem stvoření, mají zcela jiné potřeby než obyčejní smrtelníci. Připadáte si někdy jako zombie? Pak je docela dobře...

Jezte dva banány denně a uvidíte, jaké výhody vám to přinese

Jezte dva banány denně a uvidíte, jaké výhody vám to přinese

Máte rádi banány? Banány jsou chutné tropické ovoce obsahující 3 přírodní cukry – sacharózu, fruktózu a glukózu. ...

Co vás zajímá o Banánu prášku

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.