fb Fíky baby Smokvoň obecná sušené plody - Bylík.cz - prodej bylinek

Fíky baby sušené plody Smokvoň obecná

Fíky obsahují balastní látky, které pomáhají udržovat vyrovnanou hladinu cukru v krvi. Mají nízký glykemický index, dochází ke snížení pocitu hladu, pomáhají spalovat tukové zásoby a jsou zdravým zdrojem ... více o Fíkách sušených

Kód zboží b00279
Latinský názevFicus carica L.

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

50g
17
100g
33
150g
50
200g
66
250g
83
300g
98
400g
131
500g
164
750g
235
1000g
307
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: do 5 dnů
Fíky baby

Vše o Fíkách sušených

Popis

Fíky obsahují balastní látky, které pomáhají udržovat vyrovnanou hladinu cukru v krvi. Mají nízký glykemický index, dochází ke snížení pocitu hladu, pomáhají spalovat tukové zásoby a jsou zdravým zdrojem energie. V sušených fících zůstávají zachovány všechny živiny. Fíky pozitivně ovlivňují kardiovaskulární nemoci, vysoký krevní tlak,  a díky obsahu nerozpustné vlákniny zlepšují střevní peristaltiku, odstraňují zácpu, čistí střeva od škodlivých usazenin a ulevují při hemeroidech. Stejný čistící účinek mají fíky i na ledviny a močové cesty, ženám pomáhají zmírnit premenstruační syndrom.

Fíky obsahují vápník a fosfor ve velmi příznivém poměru pro obnovu kostní tkáně a proto se doporučují při řídnutí kostí, tzv.osteoporóze. Pro vysoký obsah vlákniny a organických kyselin působí blahodárně na funkce trávicího ústrojí – čistí střeva, mají projímavé účinky a pomáhají při žlučníkových a jaterních problémech. Fíky patří k zásaditým druhům ovoce, snižují kyselost organismu a působí detoxikačně. Vysoký obsah pektinu harmonizuje hladinu cholesterolu v krvi a fíky působí příznivě na nervový systém.

Použití Fíků sušených

 

 

Účinné látky

Sacharidy -glukózu, fruktózu, bílkoviny, esenciální mastné kyseliny, rozpustnou a nerozpustnou vlákninu - pektiny, lignin, polyfenoly, enzymy – ficin, štěpí bílkovinu a obsahují jej pouze fíky, vitamíny A, B, vápník, hořčík, draslík, železo

Výskyt

Fíkovník patří mezi nejstarší kulturní plodiny, je znám již do dob 3 000 – 5 000 let př.n. letopočtem, pochází zřejmě z Blízkého Východu. Nyní jsou fíkovníky rozšířeny do všech tropických a subtropických oblastí světa, pěstují se od západního Středozemí až po severovýchodní Indii, Čínu a Austrálii. 

Příprava Fíků sušených

Fíky namočené do vlažné vody nebo olivového oleje - cca 4 -10 ks, působí projímavě, podobně jako sušené švestky nebo meruňky mohou pomoci při odstraňování zácpy.

Zajímavé odkazy

Co vás zajímá o Fíkách sušených

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.