fb Lišejník islandský Pukléřka islandská list - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Lišejník islandský list Pukléřka islandská

Lišejník islandský patří spolu s lichořeřišnicí k nejlepším přírodním antibiotikům. Používá se při respiračních onemocněních, pro léčbu suchého a dráždivého kašle, ale i při zánětlivých ... více o Lišejníku islandském

Kód zboží 00284
Latinský názevCetraria islandica

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

10g
8
30g
17
50g
28
100g
55
150g
69
200g
94
250g
108
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 1 kg
Lišejník islandský
Lišejník islandský
list
200g
Příprava: Jednu čajovou lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody,zakryjte a nechte 10 minut louhovat. Sceďte. Užívá se 3x denně, popíjí se po doušcích. Nepřekračujte dávkování.
Balení Lišejník islandský

Vše o Lišejníku islandském

Popis

Lišejník islandský patří spolu s lichořeřišnicí k nejlepším přírodním antibiotikům. Používá se při respiračních onemocněních, pro léčbu suchého a dráždivého kašle, ale i při zánětlivých stavech, zejména nosohltanu, sliznic ústní dutiny a trávicí soustavy. Zklidní žaludek, používá se na střevní katary a průjmy. Hořce chutnající lišejníkové kyseliny povzbuzují činnost trávícího traktu a tím chuť k jídlu.

Slizové látky působí ochranně na sliznice hltanu a trávicích orgánů, především žaludku. Přispívají k lepší látkové přeměně. Lišejník má výrazný antibiotický účinek proti vícero druhům bakterií, čímž přispívá k léčbě zánětlivých onemocnění.

Použití Lišejníku islandského

Lišejník nachází uplatnění především při podráždění sliznic v ústech a nosohltanu a s tím spojeným suchým dráždivým kašlem. Kromě schopnosti slizů tišit poráždění, zvyšuje lišejník imunitu, velký význam má i jeho antibiotické působení. Hořká chuť také zvyšuje tvorbu trávicích šťáv.

Účinné látky

Mezi nejdůležitější účinné látky patří slizy, hlavně lichenin a isolichenin, pektiny, ligniny a lišejníkové kyseliny, vitamín A a jód, lišejníkové kyseliny, především fumaroprotocetrarová, protolichesterová a uzninová, 

Výskyt

Lišejník islandský roste v Evropě, v Asii a v Americe. U nás se vyskytuje na vlhkých lesnatých kopcích mezi mechem a trávou, v hornatých krajinách na vřesovité půdě. Z rostliny se používá stélka.

Příprava Lišejníku islandského

Nálev čaj - 1 čajovou lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody, zakryjte a 10 minut louhujte. (při tomto způsobu přípravy je čaj méně hořký). Další varianta přípravy vhodná při nechutenství -1 čajovou lžičku zalít studenou vodou, po 1 - 2 hodinách scedit a přivést krátce k varu. Užívá se 3x denně šálek, popíjí se po doušcích

Dávejte si pozor!

Ćaj z lišejníku islandského můžete pít i preventivně. Nepřekračujte však doporučené dávkování, může vyvolat nevolnost, průjmy nebo závratě.

 

 

 

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s Lišejníkem islandským

Chaluha stélka

Při pravidelném používání zpomaluje chaluha průběh artritidy a kornatění tepen, zlepšuje zažívání.

Eleuterokok kořen

Eleuterokok zvyšuje odolnost organismu proti nepříznivým vlivům, stimuluje funkci pohlavních žláz a potlačuje negativní psychické stavy.

Lichořeřišnice semeno

Tato rostlina se hojně užívá jako ozdoba balkónů, zahrad, skleníků a parků, ale je i léčivou bylinou, jejíž účinky mají blahodárné vlivy na lidské zdraví.

Průtržník nať

Průtržník se používá při zánětu močových cest, ledvinovém písku a kamenech.

Co vás zajímá o Lišejníku islandském

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.