fb Dýně tykev semínko loupané - Bylík.cz - prodej bylinek

Dýně semínko loupané tykev

Dýňová semínka jsou nejlepším přírodním zdrojem zinku. Zinek je potřebný pro stavbu kostí a všech tkání v těle. Dýňová semínka mají jemně oříškovou chuť. Jejich pravidelná konzumace se doporučuje ... více o Dýňovém semínku

Kód zboží b00293
Latinský názevCucurbita pepo

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

100g
21
150g
32
200g
42
250g
53
300g
63
400g
84
500g
105
750g
162
1000g
219
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 10 kg
Dýně

Vše o Dýňovém semínku

Popis

Dýňová semínka jsou nejlepším přírodním zdrojem zinku. Zinek je potřebný pro stavbu kostí a všech tkání v těle. Dýňová semínka mají jemně oříškovou chuť. Jejich pravidelná konzumace se doporučuje zejména při onemocnění prostaty, při nemocech žaludku a střev, povzbuzují krevní oběh. Blahodárně působí u některých typů ekzémů, regenerují pokožku a podporují její pružnost, napomáhají růstu nehtů a jejich zpevnění, vyživují nehtové lůžko.  

Dýňová semínka se v lidovém léčitelství používala již odpradávna proti střevním cizopasníkům. Obsahují látku, která snižuje přilnavost tasemnice a pomáhá ji vypuzovat z těla ven. Pozitivně ovlivňují celý trávicí systém, pomáhají při kožních potížích a obnovují vitalitu. Zmírňují potíže u onemocnění prostaty - bolestivého močení, snižují míru nutkání na močení, mají zklidňujíci účinek na svalstvo močového měchýře. Příznivě působí i při jiných funkčních poruchách močového měchýře a onemocněních prostaty.

Použití Dýňového semínka

Semínka lze i pomlít a přidávat do polévek, pražené na suché pánvi se solí, do ovocných i zeleninových salátů, moučníků, slaného pečiva apod. Nejlepší je nasušit si vlastní semínka a za dlouhých zimních večerů je vyloupávat. Z nevyloupaných semínek si můžeme uvařit léčivý čaj. Dobře rozkousaná dýňová semínka jsou lehce stravitelná a mají oříškovou chuť. Pokud je chceme užívat jako lék, je vhodné je konzumovat pravidelně.

Účinné látky

Dýňová semínka obsahují fytosteroly -  rostlinné estrogeny, nenasycené mastné kyseliny – zejména omega-3, dále jsou zdrojem vitamínu A, E, D, B1, B2, B3,B5, B6, B12 a kyseliny listové, řady minerálů, zinku, vápníku, železa, fosforu, manganu, měďi, selenu, draslíku…

Výskyt

Tykev obecná je jednoletá rostlina s velkými žlutými květy z čeledi tykvovitých. Patří svým druhem mezi dýně, melouny a okurky. Pochází z Indie, ale dnes je rozšířena po celém světě.

Příprava Dýňového semínka

Doporučenná denní dávka jsou 1-2 lžíce loupaných semínek, pokud požíváme semínka preventivně, postačí poloviční dávka.

Zajímavé odkazy

Zboží související
s Dýňovým semínkem

Konopné semínko loupané

Vyváženým poměrem proteinů a esenciálních tuků je konopné semeno přímo ideální pro naší výživu.

Len hnědý semeno

Lněné semínko pro svůj obsah škrobu, oleje a vlákniny působí jako přirozené projímadlo. Obsahuje velké procento pro lidský organismus velmi důležitých nenasycených mastných kyselin.

Len zlatý semeno

Lněné semínko pro svůj obsah škrobu, oleje a vlákniny působí jako přirozené projímadlo. Obsahuje velké procento pro lidský organismus velmi důležitých nenasycených mastných kyselin.

Sezam bílý semínko

Léčivé účinky sezamových semínek na lidský organismus jsou tak široké, že jsou považovány za jedny z nejzdravějších semen vůbec. Z pohledu čínské medicíny má vztah k ledvinám, játrům, slezině-slinivce a plicím.

Co vás zajímá o Dýňovém semínku

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.