fb Sezam bílý semínko - Bylík.cz - prodej bylinek

Sezam bílý semínko

Léčivé účinky sezamových semínek na lidský organismus jsou tak široké, že jsou považovány za jedny z nejzdravějších semen vůbec. Z pohledu čínské medicíny má vztah k ledvinám, játrům, slezině-slinivce ... více o Sezamovém semínku

Kód zboží b00294
Latinský názevSesamum indicum

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

100g
19
150g
25
200g
30
250g
37
300g
46
400g
57
500g
67
750g
96
1000g
121
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 3 kg
Sezam bílý
Sezam bílý
semínko
200g
Příprava: Vyrobeno v továrně na zpracování ořechů. Může obsahovat stopy jiných skořápkových plodů a arašídů.
Balení Sezam bílý

Vše o Sezamovém semínku

Popis

Léčivé účinky sezamových semínek na lidský organismus jsou tak široké, že jsou považovány za jedny z nejzdravějších semen vůbec. Z pohledu čínské medicíny má vztah k ledvinám, játrům, slezině-slinivce a plicím.   

Účinek sezamových semínek je velmi všestranný, doporučuje se konzumovat sezamové semínko pravidelně. Říká se o něm, že žádná skála před ním nezůstane celá. V tomto maličkém semínku, které je nejstarším kořením na světě, se ukrývá velká léčivá síla. Obyvatelé východu již po staletí znají jeho léčivé schopnosti.

Použití Sezamového semínka

Sezamová semínka působí příznivě při chorobách očí, vlasů, kůže a nehtů, vysoký obsah zinku podporuje imunitu, díky vysokému obsahu vitamínů B1 a B3 a hořčíku s fosforem působí proti depresím a neuróze, zvlhčují sliznici střev, pomáhají odstraňovat zácpu, zmírňují příznaky menopauzy, především nadměrné pocení, pomáhají ke snížení vysokého krevního tlaku, zlepšují látkovou výměnu, díky obsahu vápníku pomáhají při léčbě osteoporózy, pro vegetariány slouží jako náhrada masa díky vysokému obsahu bílkovin, vysoký obsah železa pomáhá při chudokrevnosti. Pro osoby s nesnášenlivostí laktózy je sezamové mléko skvělou náhradou mléka kravského.

Účinné látky

Sezamová semínka obsahují 50 % nasycených mastných kyselin, 22 % proteinů, 16 % sacharidů a 9 % vlákniny. Skládají se také z minerálů jako je fosfor, draslík, hořčík, zinek, vápník, železo a vitamínů B1, B2, B3 a karotenů.

Výskyt

Sezam původně pochází ze západní Afriky, z oblasti kolem Eufratu. Dnes se pěstuje pro komerční využití v teplých oblastech po celém světě, především v Indii, Číně, Barmě, Súdánu, Etiopii a Ugandě. Jde o jednoletou kvetoucí rostlinu z rodu Sesamum

Příprava Sezamového semínka

Nejlepší jsou neloupaná sezamová semínka, protože jejich slupka obsahuje nejvíce cenných vitamínů, minerálů a živin, o které jsou loupaná semínka ochuzena. V sezamovém krému tahini, kde jsou semena rozemletá, se živiny lépe vstřebávají. Nejčastějším využitím sezamových semínek je jejich posyp na pečivu. V jižní Evropě se ze sezamu připravuje sezamová pasta Tahini a sezamové máslo. V Arabských zemích se z něj vyrábí chalva. Jde o mletá semena s přídavkem medu či cukru.

 

 

 

Dávejte si pozor!

Semena sezamu mají různou barvu od bílé až po černou. 

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s Sezamovým semínkem

Chia semínko

Chia semínka působí blahodárně na celý náš organismus, podporují detoxikaci organizmu, mají protizánětlivé účinky a jsou významným antioxidantem.

Dýně semínko loupané

Dýňová semínka jsou nejlepším přírodním zdrojem zinku. Zinek je potřebný pro stavbu kostí a všech tkání v těle. Dýňová semínka mají jemně oříškovou chuť.

Konopné semínko loupané

Vyváženým poměrem proteinů a esenciálních tuků je konopné semeno přímo ideální pro naší výživu.

Len hnědý semeno

Lněné semínko pro svůj obsah škrobu, oleje a vlákniny působí jako přirozené projímadlo. Obsahuje velké procento pro lidský organismus velmi důležitých nenasycených mastných kyselin.

Co vás zajímá o Sezamovém semínku

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.