fb Hloh obecný květ - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Hloh květ obecný

Květy hlohu jsou léčebně nejúčinnější. Hlavní a nejvýznamnější použití hlohu je na srdeční nemoci. Posiluje a prokrvuje srdeční sval, uklidňuje i povzbuzuje činnost srdce, odstraňuje silné bušení ... více o Hlohu

Kód zboží 0030
Latinský názevCrataegI flos

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

Zboží je bohužel dočasně nedostupné, v případě zájmu o zboží prosím zašlete dotaz na info@bylik.cz. Budeme Vás obratem informovat o termínu naskladnění zboží.

Dostupnost: na dotaz, upřesníme
Hloh
Hloh
květ
200g
Příprava: Jednu čajovou lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody, zakryté nechte 5 minut louhovat. Užívá se 3 x denně. Nedoporučuje se v těhotenství a během kojení.
Balení Hloh

Vše o Hlohu

Popis

Květy hlohu jsou léčebně nejúčinnější. Hlavní a nejvýznamnější použití hlohu je na srdeční nemoci. Posiluje a prokrvuje srdeční sval, uklidňuje i povzbuzuje činnost srdce, odstraňuje silné bušení a arytmii, rozšiřuje věnčité cévy srdce. Čaj z květů hlohu pomáhá při celkové únavě, nedostatku energie, pocitech strachu a nervozity, při závratích, těžkém dýchání a při hučení v uších. 

Květ hlohu obecného se používá k rozšiřování cév, zejména srdečních a mozkových. Posiluje průtok krve srdcem, reguluje krevní oběh, má uklidňující účinky, snižuje krevní tlak a zlepšuje zásobení mozku kyslíkem a živinami. Příznivé účinky hlohu byly zaznamenány zejména při jeho dlouhodobém užívání starými lidmi postiženými  "srdeční slabostí". Hloh působí velmi pomalu. Jeho příznivé účinky se projevují až po několika týdnech, někdy až měsících, kdy je třeba ho užívat denně bez přerušení. Potom jsou však překvapivě dobré a trvalé. Hloh je třeba začít užívat preventivně, hned při prvních příznacích srdečních těžkostí, kdy ještě není nutné brát jiné, silnější léky. Hloh také prospívá žílám a tepnám, zabraňuje tvorbě křečových žil, varikoznímu ekzému a zánětu žil.

Použití Hlohu

Hloh také patří k nejlepším "utišujícím" rostlinám. Kdo často nemůže usnout, ať vypije večer šálek čaje z hlohu s medem. Hloh výrazně zlepšuje a stabilizuje činnost srdce, blahodárně působí při angině pectoris. Působí proti skleróze.

Účinné látky

Květy hlohu obsahují triterpenové kyseliny, aminopuriny (adenosin, adenin, guanin), flavonoidy, antokyany, kvercetin, pektiny, saponiny, třísloviny, v plodech jsou dále přítomny karoteny, cukry a vitaminy B a C.

Výskyt

Křovinaté stráně, meze, pastviny, podél cest.

Lidové názvy Hlohu

Tato bylina je známa také pod názvy hložek, hlohyně, hloží, hložinky, loh, loch, luhovec, pluháč, plucháč, srdeční chléb, strom štěstí, trn nebo trní.

Příprava Hlohu

Nálev - čaj připravíme zalitím 1 čajové lžičky sušených květů 1/4 l šálkem vroucí vody, louhuje se 5 minut. Pijí se 3 - 4 šálky denně. 

Dávejte si pozor!

Nedoporučuje se užívat v těhotenství a při kojení. 

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s Hlohem

Jmelí nať

Jmelí působí na nervovou soustavu a uvolňuje napětí. Používá se při kolísavém krevním tlaku a kornatění tepen.

Lípa květ

Květ lípy se používá při chřipce a nachlazení, při horečkách a k odhlenění

Řebříček nať

Řebříček obecný je vynikajícím dezinfekčním, protizánětlivým a hojivým prostředkem.

Zajímavé články
o Hlohu

Kristova koruna, mariánský bodlák či ostropestřec mariánský.

Kristova koruna, mariánský bodlák či ostropestřec mariánský.

Kristova koruna, mariánský bodlák či ostropestřec mariánský. Bylina, jejíž bílé pruhy na listech vznikly dle staré legendy z pár kapek mléka...

Bylinky poslouží i při tvorbě podzimních dekorací

Bylinky poslouží i při tvorbě podzimních dekorací

Většina z nás má podzimní dny spojené s chladným, sychravým a nevlídným počasím. Ani není divu, že je to také období častých nachlazení...

Co vás zajímá o Hlohu

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.