fb Ananas sušené kousky - Bylík.cz - prodej bylinek

Ananas sušené kousky

Ananas je bohatým zdrojem vitamínu C. Vitamín C spolu s beta karotenem a enzymem bromelainem předcházejí formování volných radikálů, které mohou způsobovat civilizační choroby. ... více o Ananas kousky

Kód zboží b00303
Země původuThajsko
Latinský názevAnanas comosus

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

50g
23
100g
46
150g
69
200g
92
250g
116
300g
138
400g
184
500g
230
750g
334
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 1 kg

Podobné zboží jako Ananas

BEZ CUKRU!
Ananas

Vše o Ananas kousky

Popis

Ananas je bohatým zdrojem vitamínu C. Vitamín C spolu s beta karotenem a enzymem bromelainem předcházejí formování volných radikálů, které mohou způsobovat civilizační choroby.

Ananas ulevuje slinivce břišní, zlepšuje prokrvování, snižuje krevní tlak a srážení krve, rozpouští usazeniny na cévních stěnách, likviduje bakterie vyvolávající průjmy a odvádí škodliviny z těla. Působí protizánětlivě, uvolňuje svalové i menstruační křeče, odvodňuje, odbourává otoky tkání při nadměrném hromadění tekutiny. Konzumace ananasu zlepšuje trávení díky jeho vysokému obsahu vody a vlákniny. Tím se předchází vzniku zácpy a podporuje zdraví trávicího traktu. Ananas je účinný na otoky, modřiny či jiná poranění. Výrazně zkracuje dobu hojení a zmírňuje bolestivost spojenou s úrazem či operací. Také se používá ke snižování zánětů šlach. Ananas napomáhá udržovat pevné kosti, protože obsahuje až 75 % doporučené denní dávky manganuMangan je nezbytný pro udržování silných kostí a pojivové tkáně.

Použití Ananas kousky

V ananasu najdeme všechny vitamíny včetně biotinu, vitamínů B12 a E, také 16 minerálních látek a stopových prvků. Dále je přítomen enzym bromelain, který štěpí bílkoviny, působí příznivě na trávení, přispívá k úbytku váhy. Velké množství biotinu zlepšuje kvalitu a zdraví vlasů, nehtů a kůže. Zevním potíráním ananasovou šťávou můžeme docílit zesvětlení pigmentových, tzv. stařeckých skvrn na kůži.

Účinné látky

Ananas obsahuje draslík, vápník, sodík, mangan, organické kyseliny, kyselinu citronovou, maleinovou a tartarovou, síru, biotin, enzym bromelain

Výskyt

Ananas pochází z jižní Brazílie a Paragvaje. Indiáni ho rozšířili po celé jižní a střední Americe.V roce 1493 ananas objevil Kolumbus na ostrove Guadaloupe a privezl ho do Španělska. V 16. století ho Španělé přivezli na Filipíny a pravděpodobně také na Hawai. V roce 1660 byl ananas dovezen do Anglie. Okolo roku 1720 se začal pěstovat ve sklenících.

Zboží související
s Ananas kousky

Ananas sušené kroužky

Ananas je bohatým zdrojem vitamínu C. Ten spolu s beta karotenem a enzymem bromelainem předcházejí formování volných radikálů, které mohou způsobovat nádorové bujení.

Borůvka sušené plody

Sušené borůvky jsou vynikajícím prostředkem proti průjmům, obzvláště šetrné a vhodné jsou pro děti.

Meruňky sušené plody

Sušené meruňky obsahují 5x více učinných látek než čerstvě utržený plod. Už pouhé tři meruňky denně vám dodají polovinu denní potřeby vitamínu A.

Višně sušené plody

Višně, podobně jako třešně, jsou zdrojem vitamínů, minerálů a stopových látek, které si tělo nedokáže vytvořit samo.

Zajímavé články
o Ananas kousky

Afrodiziakum i odtučňovací kúra. Čím vším je prospěšný ananas?

Afrodiziakum i odtučňovací kúra. Čím vším je prospěšný ananas?

Ananas dokáže podporovat trávení a funguje i jako lék na průjem, ochrana před parazity, odtučňovací kúra i afrodiziakum....

 Návod: jak si doma vypěstovat ananas

Návod: jak si doma vypěstovat ananas

Kateřina Hradová Pochutnáte si rádi na ananasu? Až budete příště konzumovat tento exotický plod, nevyhazujte jeho vrcholovou růžici...

Co vás zajímá o Ananas kousky

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.