fb Slzovka obecná semeno - Bylík.cz - prodej bylin, bylinek a koření - eshop obchod

Slzovka semeno obecná

Slzovka obecná posiluje žaludek i slezinu. Z organismu odvádí přebytečnou vodu, má močopudné účinky a pomáhá při léčbě zánětů močového měchýře. Podpůrné léčby slzovkou obecnou se užívá především ... více o Slzovce

Kód zboží 00313
Země původuThajsko
Latinský názevCoix lacryma-jobi

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava od 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

100g
49
150g
71
200g
93
250g
115
300g
132
400g
169
500g
181
750g
268
1000g
334
Dostupnost: skladem > 10 kg
Slzovka
Slzovka
semeno
Příprava: Jednu lžíci nebo 10-30 g slzovky opražte na suché pánvi, poté povařte 15 minut ve vodě a sceďte.
Balení Slzovka

Vše o Slzovce

Popis

Slzovka obecná posiluje žaludek i slezinu. Z organismu odvádí přebytečnou vodu, má močopudné účinky a pomáhá při léčbě zánětů močového měchýře. Podpůrné léčby slzovkou obecnou se užívá především při celkových detoxikacích organismu, zahlenění, otocích a bolestech kloubů i svalů, bradavicích a akné, střevních parazitech a zažívacích obtížích.

V čínské medicíně je slzovka obecná uznávaná pro svoji schopnost uvolňovat zatuhlá ložiska škodlivin z organismu, například cysty, myomy, strumy, fibromy, různé nádory i otoky, ulevuje při bolestech svalů a kloubů způsobených vlhkostí a větrem. V oblasti svého výskytu se slzovka využívá v lidovém léčitelství, je prostředkem proti průjmům, zánětům močového měchýře, proti horečce, zápalu plic i proti střevním cizopasníkům. Užívá se i proti různým druhům zhoubných nádorů, semena obsahují coixenolid, látku, která vykazuje protinádorové účinky.

Použití Slzovky

Odvar ze slzovky se považoval za léčivý pro těžce nemocné pacienty. Je to známá tzv. šlemovitá polévka, která působí při žaludeční a střevní slabosti, váže jedy z látkové výměny a podporuje funkci jater. Celostní medicína považuje slzovku za potravinu, která dokáže změkčovat a zvláčňovat, proto prý pomáhá uvolňovat živočišné tuky a zatuhlá ložiska škodlivin z organismu, snižuje „špatný“ cholesterol a zejména ženy ocení její příznivý vliv na pokožku, kterou udržuje hebkou a vláčnou. Chrání před záněty kůže a zpomaluje šedivění vlasů. U dětí oceníme její vliv při léčbě bradavic.

Účinné látky

Semena slzovky obsahují přes 10 % vody, 52 % škrobu, asi 18 % bílkovin, 7 % tuku, množství vitamínů skupiny B, neobsahují však žádný vitamin A ani C.

Výskyt

Slzovka obecná je jednou z nejdéle pěstovaných obilovin na světě. Byla základem stravy ve starém Egyptě, Palestině či Řecku. Původně pochází z oblasti tropů východní Asie a Malajsie, pěstuje se však v celé tropické a subtropické oblasti. V mírném pásu se slzovka obecná pěstuje v zahradách a sadech jako ozdobná travina.

Výrobce: Bylík.cz - Lbros s.r.o., K Mlékárně 57, 54303 Vrchlabí 3, IČ: 28811101, DIČ: 28811101 Obchodní podmínky

Příprava Slzovky

Jednu lžíci nebo 10-30 g slzovky opražíme na suché pánvi, poté povaříme asi 15 minut ve vodě a scedíme. Další použití slzovky je uvařená jako příloha, do polévek, uvařená a rozmixovaná jako přídavek do kaší, pomazánek, nákypů a sekaných, umletá na zahuštění omáček. Slzovku propláchněte pod tekoucí vodou a namočte, čím déle, tím lépe. K slzovce připravované na slano je vždy vhodné přidat při vaření kořenovou zeleninu, bobkový list, nové koření, mořské řasy, houbičku shitake apod.

Dávejte si pozor!

.

Zajímavé odkazy

Co vás zajímá o Slzovce

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

  • Jak připravovat slzovku?

    Slzovku můžete připravit jako běžnou přílohu- je podobná českým kroupám- nebo léčebně se z ní připravuje odvar - jednu lžíci nebo 10-30 g slzovky opražíme na suché pánvi, poté povaříme asi 15 minut ve vodě a scedíme. Další použití slzovky je uvařená jako příloha, do polévek, uvařená a rozmixovaná jako přídavek do kaší, pomazánek, nákypů a sekaných, umletá na zahuštění omáček. Slzovku propláchněte pod tekoucí vodou a namočte, čím déle, tím lépe. K slzovce připravované na slano je vždy vhodné přidat při vaření kořenovou zeleninu, bobkový list, nové koření, mořské řasy, houbičku shitake apod.

  • Dotazy k bylinkám

  • Chci se zeptat na semeno slzovka obecna? Jedna se o semeno s cernym obalem,nebo uz vyloupane-bile? Dekuji za odpoved Balazova

    Jedná se bílé zrno, viz obrázek.