fb Jablečník obecný nať - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Jablečník nať obecný

Jablečník se používá k povzbuzení chuti k jídlu, zlepšení tvorby a odtoku žluče a posílení trávicího traktu. Čaj z jablečníku zmírní průjmová onemocnění a napomůže k uvolnění hlenů při zánětech ... více o Jablečníku

Kód zboží 0033
Latinský názevHerba marrubii

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

30g
11
50g
18
100g
35
150g
42
200g
55
250g
62
300g
68
400g
75
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem < 500 g
Jablečník
Jablečník
nať
200g
Příprava: Jednu čajovou lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody, zakryté nechte 15 minut louhovat. Užívá se 2-3x denně.
Balení Jablečník

Vše o Jablečníku

Popis

Jablečník se používá k povzbuzení chuti k jídlu, zlepšení tvorby a odtoku žluče a posílení trávicího traktu. Čaj z jablečníku zmírní průjmová onemocnění a napomůže k uvolnění hlenů při zánětech průdušek. Jablečník ovlivňuje nervovou soustavu a může upravovat nepravidelnou a zrychlenou činnost srdce. Zevně se nať jablečníku používá k ošetření mokvajících a špatně se hojících ran, formou obkladů nebo koupelí.

Již staří Řekové a Egypťané znali jablečník jako prostředek proti kašli. Jablečník působí příznivě na dýchací cesty, při zahlenění, při chronickém zánětu průdušek. Hořká chuť předurčuje jablečník k léčení chorob trávicího traktu. Je velmi dobrý na choroby jater a žlučníku, podporuje tvorbu žluči, uvolňuje žlučové kameny, pomáhá při žloutence, neboť posiluje činnost jater. Hlavní význam jablečníku - má příznivé účinky na srdce.  Pro toto použití se osvědčil s hlohem, neboť působí podobně mírně a neškodně, takže ho můžeme užívat i dlouhodobě. Jablečník svými účinky pomáhá zmírňovat bolesti při menstruaci a je dobrý i na průdušky. Nať jablečníku krátce povařená v trošce sádla se může zevně přikládat na různá kožní onemocnění, na ztvrdlou pokožku i na hnisající, těžko se hojící rány.  

Použití Jablečníku

Pomáhá při srdečních neurózách a zrychleném a nepravidelném tepu  - arytmii. Při poruchách trávení stimuluje chuť k jídlu a zlepšuje vylučování žluči. Působí protiprůjmově, jako antiseptikum a koření zmírňující záněty.

Účinné látky

Droga obsahuje hořčiny, z nichž nejdůležitější je marrubiin, asi 7 % tříslovin, dále silice, saponiny, pryskyřice, sliz, tanin, cholin, lipidy a další látky.

Výskyt

Okolí obcí, podél cest, rumiště, suché pastviny a stráně, štěrkoviště, kamenitá místa

Lidové názvy Jablečníku

Tato bylina je známa také pod názvy buřina bílá, buřina lékařská, býčí krev, dunda, jablečník bílý, jablečník vonný, jablounek, jablouneklas, samaritánka, šedivá zelina, šedivek, šedivka, šedivka zelená, vonný klas nebo vonoklas.

Příprava Jablečníku

Nálev - čaj připravíme zalitím 1 čajové lžičky sušené natě 1/4 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10-15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2 - 3 x denně. Sirup -100 g sušeného jablečníku zalijeme 0,7 l studené převařené vody a 24 hodin macerujeme. Následující den scedíme a tekutinu svaříme s 0,5 kg cukru. Vaříme do zhoustnutí. Slijeme do vyvařených skleniček a uložíme v chladu. Užívá se 3x denně 1 lžička.

Zajímavé odkazy

Zboží související
s Jablečníkem

Hloh květ

Květ hlohu pomáhá zlepšovat činnost srdce, snižuje krevní tlak a zlepšuje průtok krve v srdci. Působí proti skleróze.

Hloh list s květem

Květ hlohu pomáhá zlepšovat činnost srdce, snižovat krevní tlak a zlepšovat průtok krve v srdci. Působí proti skleróze.

Kozlík kořen

Kozlík se podává jako sedativum při nespavosti, stresech, bolestech hlavy a nervovém podráždění.

Meduňka nať

Meduňka pomáhá při nespavosti, stavech neklidu a podrážděnosti, při nadýmání a křečích v žaludku.

Zajímavé články
o Jablečníku

Bylinky na hubnutí

Bylinky na hubnutí

Různé bylinky obsahující specifické látky mohou působit na náš metabolismus, zrychlovat jej, stimulovat spalování tukových zásob, omezovat...

Co vás zajímá o Jablečníku

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.