fb Rooibos čajovníkovec kapský list - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Rooibos list čajovníkovec kapský

Rooibos na rozdíl od čaje neobsahuje kofein a má jen nízký obsah tříslovin. Díky tomu je rooibos vhodný jako nápoj i pro nemluvňata, těhotné a kojící ženy. Příznivě ovlivňuje zažívací obtíže, mírně ... více o rooibosu

Kód zboží 00393
Latinský název Aspalathus Linearis

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

50g
39
100g
76
150g
98
200g
131
250g
153
300g
160
400g
213
500g
266
750g
399
1000g
510
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem < 1 kg
NOVÉ!
Rooibos
Rooibos
list
200g
Příprava: Jednu vrchovatou čajovou lžičku zalít 1/4 l vroucí vody, zakryté nechat 3-5 minut vylouhovat. Lze pít v denní dávce 6-8 šálků.
Balení Rooibos

Vše o rooibosu

Popis

Rooibos na rozdíl od čaje neobsahuje kofein a má jen nízký obsah tříslovin. Díky tomu je rooibos vhodný jako nápoj i pro nemluvňata, těhotné a kojící ženy. Příznivě ovlivňuje zažívací obtíže, mírně snižuje hladinu cukru v krvi a krevní tlak, má močopudné účinky. Díky schopnosti tlumit chuť k jídlu může být nápomocen v boji s nadváhou.

Rooibos příznivě ovlivňuje léčbu civilizačních nemocí, jakými jsou v dnešní době například vysoký krevní tlak, infarkt myokardu, cévní nemoci, diabetes, obezita, revmatoidní artritida, alergie, kožní nemoci a mnoho dalších. Nápoj z rooibosu celkově zklidňuje a tonizuje organismus, ulevuje při úzkostech, stresu, nespavosti, pomáhá při syndromu vyhoření, chronickém únavovém syndromu a řadě jiných psychických onemocnění.

Účinné látky

flavonoidy, organické kyseliny, aspalathin, vitamín C, řada minerálních a stopových prvků, železo, draslík, vápník, sodík, mangan, zinek, měď, fluor, molybden, hořčík.

Výskyt

Čajovníkovec australský pochází z Jižní Afriky. Je to vytrvalá rostlina s jemně jehličkovitými listy, které se po sklizni suší na slunci - fermentují, čímž získávají charakteristickou červenohnědou barvu. Nefermentovaný rooibos má zelenou barvu.

 

Příprava rooibosu

Nálev - čaj: jednu vrchovatou čajovou lžičku zalijeme 1/4 l vroucí vody, necháme 3 -5 minut louhovat, přičemž ani delší doba louhování nemá žádně nežádoucí účinky. Další možný způsob přípravy může být několika minutové povaření za současného míchání, kdy se maximálně uvolní chutě a silice do nápoje. Zajímavé a lahodné chutě můžete vyzkoušet přidáním dalších bylinek při přípravě, např. citronovou trávu nebo jasmín. V afrických zemích nápoj sladí a doplňují mlékem.

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s rooibosem

Jiaogulan nať

Jiaogulan je považován za jednu z nejmocnějších bylin světa. Pozitivně ovlivňuje psychickou a fyzickou rovnováhu organismu.

Maca mletá hlíza

Maca – Ma ca – „Z výšin pocházející dobrá potrava, která posiluje“

Maté list

Maté obsahuje kofein, který v kombinaci s ostatním látkami povzbuzuje výrazněji než při konzumaci kávy nebo čaje. Dále obsahuje více než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2 a C.

Ženšen bílý kořen

Jedná se o vysokohorský ženšen z pohoří Čchang - Paj. Doporučuje se užívat při únavě a stresu.

Zajímavé články
o rooibosu

Rooibos: poklad z Cedrových hor

Rooibos: poklad z Cedrových hor

Na jihu Afriky, severně od Kapského města v údolích Cedrových hor roste nevysoký keř Aspalthus linearis, česky čajovníkovec kapský, Angličané...

 Prohřejme organismus africkými čaji - rooibosem a honeybushem

Prohřejme organismus africkými čaji - rooibosem a honeybushem

Venku je chladno a my se s klesjícími teplotami zahalujeme do více a více vrstev oblečení. Prohřívat se však musíme i vnitřně, třeba pomocí teplých...

Co vás zajímá o rooibosu

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.