fb Kokoška pastuší tobolka nať - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Kokoška nať pastuší tobolka

V lidovém léčitelství se kokoška používá ke stavění krvácení, např. při silné menstruaci a nemocech močových orgánů. Kokoška pastuší tobolka příznivě působí také proti kornatění cév, napomáhá ... více o Kokošce pastuší tobolce

Kód zboží 0044
Latinský názevHerba bursae pastoris

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

-10%
30g
10 9
50g
17 15
100g
32 29
150g
36 33
200g
51 46
250g
55 50
300g
62 56
400g
66 60
500g
84 76
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 1 kg
Kokoška
Kokoška
nať
200g
Příprava: Jednu čajovou lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody, zakryté nechte 15 minut louhovat. Užívá se 2-3x denně. Vyšší dávky mohou způsobit otravu. Neužívat během těhotenství a kojení.
Balení Kokoška

Vše o Kokošce pastuší tobolce

Popis

V lidovém léčitelství se kokoška používá ke stavění krvácení, např. při silné menstruaci a nemocech močových orgánů. Kokoška pastuší tobolka příznivě působí také proti kornatění cév, napomáhá ovlivňovat funkci jater a sleziny. Zevně se odvar z natě kokošky používá ve formě obkladů nebo k omývání při poraněních, pohmožděninách a zánětech šlach a na omývání kožních vyrážek a oparů.

Kokoška dokáže zastavit každý druh krvácení, vnější i vnitřní, čistí krvavou moč, pomůže při krvácení z nosu i při hemeroidech. Další velmi dobrou vlastností kokošky je její schopnost rozpouštět vápenaté usazeniny v krevních cestách, tím je prospěšná při chorobách srdce a krevního oběhu. Podobně jako česnek, hloh a jmelí reguluje krevní tlak - tedy vysoký snižuje a nízký zvyšuje- tím také napomáhá odstraňovat s tím související závratě. Při potížích s močením a při močovém písku je kokoška pokládána za velice účinnou. Speciálně působí na hladké svalstvo děložní a to tak, že zvyšuje stahy hladkých svalů, takže hlavní použití nachází při léčbě gynekologických obtíží, reguluje menstruaci, tlumí bílý výtok.

Použití Kokošky pastuší tobolky

Kokoška pastuší tobolka zastavuje vnější i vnitřní krvácení , je vhodná proti hemoroidnímu a gynekologickému krvácení (např. při silné menstruaci). Upravuje nízký i vysoký krevní tlak. Čerstvé šťávy z kokošky lze použít do bolavého ucha při nachlazení. 

Účinné látky

Droga obsahuje cholin, acetylcholin, tyramin, histamin, betain a jeho ester acetylcholin, saponiny, sirné látky, třísloviny, flavonový glykosid diosmin a větší množství minerálních látek

Výskyt

Okraje cest, pole, zahrady, přístavy, skládky, železniční nádraží, náspy, navážky, rumiště, okraje chodníků, dlažby, hřiště, dvory, návsi. Roste na půdách kypřených i ulehlých, sešlapávaných a jinak zraňovaných, minerálních i mírně humózních, písčitých, jílovitých i štěrkovitých.

Lidové názvy Kokošky pastuší tobolky

Tato bylina je známa také pod názvy babí kapsa, babí kapsy, betašná zelina, bětuška, bída, bylina lítosti, holá káča, hořčice sedlská, chudá běta, chudobka, kapsička, kapsovitá bylina, kaša, kaška, kokoška pospolitá, kolduška, kopištálka, krvavá bylina, lékárna chudých, lopata, lopatička, lopatka, mošna, pastuší tobolka, pastýřská kapsička, penízek, portmonka, slouhovo thé, srdíčka, sochá běta, suchá běta, taška, tašky nebo žebrácká kabelka.

Příprava Kokošky pastuší tobolky

Nálev si připravíme tak, že 1 lžičku natě kokošky přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme a užíváme 2 – 3x denně. Obklad z čerstvé rostliny - 2 hrsti čerstvé rostliny propaříme nad vroucí vodou, nejlépe v sítu. Spařenou rostlinu vložíme do čistého plátna nebo gázy a přiložíme na postižené místo jako obklad. 

Dávejte si pozor!

Neužívat během těhotenství a kojení! Vyšší dávky mohou způsobit otravu!

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s Kokoškou pastuší tobolkou

Jmelí nať

Jmelí působí na nervovou soustavu a uvolňuje napětí. Používá se při kolísavém krevním tlaku a kornatění tepen.

Pampeliška kořen

Pampeliška se používá na trávicí orgány a jako posilující prostředek s příznivým účinkem na metabolismus.

Řebříček nať

Řebříček obecný je vynikajícím dezinfekčním, protizánětlivým a hojivým prostředkem.

Routa nať

Routa se používá zevně ve formě koupelí na hnisavé a špatně se hojící rány.

Co vás zajímá o Kokošce pastuší tobolce

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.