fb Meruňky sířené - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Meruňky sířené

Sušené meruňky bez cukru jsou zdrojem vlákniny, minerálů a vitaminů, prospívají nervové soustavě, mají příznivý vliv na růst vlasů a nehtů a zpomalují proces stárnutí. Konzumace sušených plodů ... více o Meruňkách sušených

Kód zboží b00613
Složeníkonzervant: oxid siřičitý
Země původuTurecko
Latinský názevPrunus armeniaca

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 39 Kč, od 399 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

100g
38
150g
52
200g
62
250g
77
300g
94
400g
119
500g
140
750g
205
1000g
262
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 3 kg

Podobné zboží jako Meruňky

BEZ CUKRU!
Meruňky

Vše o Meruňkách sušených

Popis

Sušené meruňky bez cukru jsou zdrojem vlákniny, minerálů a vitaminů, prospívají nervové soustavě, mají příznivý vliv na růst vlasů a nehtů a zpomalují proces stárnutí. Konzumace sušených plodů meruněk a jejich jadérek obsahuje velmi vhodnou kombinaci zdravotně hodnotných látek, jaké nenajdeme v žádném jiném ovoci.

Meruňky obsahují kyselinu salicylovou, která působí antibakteriálně a dokáže v žaludku a střevech zničit choroboplodné zárodky a zastavit hnilobné procesy. Rovněž vynikají vysokým obsahem beta-karotenu, který má vliv na snížení rizika srdečního infarktu, podporuje dobrý zrak, zdravou kůži, vlasy a nehty. Obsahují také vitamín C a zejména sušené jsou jedním z nejvhodnějších zdrojů draslíku a železa. Díky vysokému obsahu vlákniny jsou meruňky (opět především sušené) účinná prevence proti zácpě. Zralé meruňky jsou jedním z nejlepších pramenů organického železa, nutného k tvorbě červených krvinek. Z dalších důležitých prvků obsahují meruňky křemík a hořčík. Vědci dokázali, že kyseliny obsažené v meruňkách dokáží zabránit nekontrolovanému růstu buněk leukemie. Důležitý je vysoký obsah kyseliny listové, ta je velmi důležitá především v těhotenství, a kalia. Kalium se podílí na správné regulaci obsahu vody v oragnizmu. Meruňky a jejich jádra jsou zásaditá a zastávají tak protiváhu k převažující kyselé stravě v dnešní době. Vitamin B17 je obsažen v mnoha dalších potravinách, ale ty, které jsou obzvláště bohaté na amygdalin, již do značné míry vymizely z naší západní stravy. Dalším zdrojem této látky jsou kromě hořkých mandlí a meruňkových jader i jádra z různých druhů ovoce, jako jsou jablka, hrušky, třešně, broskve, višně, švestky, hroznová semínka nebo pomeranče. Nachází se i v ostružinách, malinách nebo také luštěninách a mnohých dalších semenech a obilí. Zdrojem je i proso, fazole, maniok a většina bobulí. 

Příprava Meruněk sušených

Již hrst sušených meruněk Vám poskytne téměř celou denní dávku betakarotenu, velké množství draslíku a asi 20% doporučené denní dávky železa, dále velké množství vlákniny a prakticky žádný tuk a sodík. Tři až čtyři kousky meruněk denně vám pomohou odstranit potíže se zácpou.

Zajímavé odkazy

Zboží související
s Meruňkami sušenými

Datle bez pecky sušené plody

Odhaduje se, že datle jsou člověkem pěstovány déle než 5 tisíc let a píše se o nich jak v Bibli, tak i v Koránu.

Meruňky jádra

Meruňková jádra jsou, stejně jako většina ořechů a semen, velmi výživná. Mezi živinami, které obsahují, je jedna s názvem amygdalin - neboli vitamín B17.

Meruňky nesířené

Sušené meruňky obsahují 5x více učinných látek než čerstvě utržený plod. Už pouhé tři meruňky denně vám dodají polovinu denní potřeby vitamínu A.

Co vás zajímá o Meruňkách sušených

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.