fb Nervozita bylinková směs - Bylík.cz - prodej bylinek a koření

Nervozita bylinková směs

Společné působení bylinek uvolní nervové napětí, pomůže odstranit srdeční a žaludeční obtíže spojené s nervozitou a celkově povzbudí a posílí organismus. ... více o nervozitě

Kód zboží 00145

Potřebujete s něčím poradit?

+420 773 318 559
(po-pá 8:00-19:00, so 9:00-14:00)

Doprava za 49 Kč, od 499 Kč zdarma Kdy zboží dostanu?

30g
57
50g
65
100g
82
150g
100
200g
115
250g
133
300g
152
400g
185
zobrazit další varianty zboží
Dostupnost: skladem > 10 kg
Nervozita

Vše o nervozitě

Složení bylinkové směsi na nervozitu

Společné působení bylinek uvolní nervové napětí, pomůže odstranit srdeční a žaludeční obtíže spojené s nervozitou a celkově povzbudí a posílí organismus.

Meduňka

Uvolňuje křečovité stažení způsobené nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací orgány.

Máta peprná

Posiluje celou nervovou soustavu, povzbuzuje a posiluje celý organismus, uvolňuje žaludeční křeče, zlepšuje chuť k jídlu.

Hloh 

Působí jako tišící prostředek, při celkové únavě, nedostatku energie, pocitech strachu a nervozity, uklidňuje a povzbuzuje činnost srdce, odstraňuje silné bušení a arytmii srdce.

Kozlík lékařský

Má mimořádně silný účinek na nervovou soustavu, pomáhá při stavech předrážděnosti, stresu, nervové a psychické vyčerpanosti a při nespavosti. Osvědčuje se na žaludeční a střevní obtíže nervového původu, pomáhá při srdeční neuróze, uvolňuje křeče způsobené nervozitou a tiší bolesti.

Chmel 

Šištice chmele mají uklidňující účinek na celý organismus, působí při nespavosti, používají se při migréně, podporují také chuť k jídlu.

Levandule

Květy levandule slouží jako uklidňující prostředek při obtížích nervového původu, při nespavosti, bolestech hlavy, migrénách a hysterických stavech. Zevně se používají do koupelí na celkové uvolnění.

Jmelí

Posiluje srdeční sval a zlepšuje krevní oběh, odstraňuje návaly krve do hlavy, pocity strachu a nervozity, stimuluje imunitní systém.

Srdečník

Má výraznou schopnost uklidňovat organismus, blahodárně působí na nervovou soustavu, proto je ve spojení s prvním účinkem prvotřídním lékem při srdeční neuróze. Jeho působení na nervovou soustavu se využívá i při neklidu v klimakteriu, při nervozitě, úzkosti, migréně, bolestech hlavy, přepracovanosti a srdečních obtížích.

Vřes

Pomáhá uklidňovat nervovou soustavu, uplatňuje se proti nespavosti a při poruchách látkové výměny.

Popis obtíží / nemoci

Nervozita

Je pocit, kterým občas trpí každý z nás. Podrážděnost, netrpělivost, bušení srdce, to vše se skrývá právě za nervozitou. Je to pocit, který patří k životu a připravuje nás na velký výkon, protože při nervozitě se zvyšuje práce srdce a svalů. Nervozita a stres jsou starými mechanismy, které pomáhaly našim předkům např. utéct před zuřivou šelmou. V dnešním moderním světě je to však reakce, která může způsobit spoustu zdravotních problémů, hlavně pokud je dlouhodobá. Nervozita je velice často spojena se stresem - je to její vyvolávající faktor. Oběma těmto stavům bychom se však měli v každém případě vyhnout. Nervozita i stres totiž negativním způsobem ovlivňují naše zdraví. Nervozita je negativním psychickým stavem, který je nepříjemný nejen pro samotného nositele, ale i pro jeho okolí. Nervózní člověk má totiž často tendenci se na druhých tzv. „vybíjet". Projevují se na nás například konflikty v partnerských vztazích, rodině, problémy v zaměstnání, finanční starosti. K neurotickým potížím může vést i špatně naplánovaný program dne a celkově nevyvážený způsob života.

Projevy nervozity

Nervozita se projevuje různě, nejčastěji se jedná o strach nebo úzkost, bušení srdce, třes, bolest břicha, neschopnost soustředit se, emoční nepohodlnost. Dále pak mohou nasedat poruchy spánku a zažívání, kousání nehtů, ztuhlost šíje, vypadávání vlasů, lámavost nehtů, bolesti hlavy a další. Projevů je skutečně celá řada a některé z nich jsou poměrně dost individuální. Na celkovou nervozitu má vliv spousta faktorů a bývá odrazem našich špatných životních návyků.

Příčiny nervozity

Obvyklou příčinou potíží je zahlcení podněty, fyzické i psychické přetížení. Dlouhodobé pocity nervozity a vnitřního neklidu vyčerpávají organismus a zvyšují riziko onemocnění. Dnešní společnost je velmi zaměřená na výkon. Člověk málo spí, nemá dost času na své koníčky a odpočinek, omezuje se čas strávený s přáteli a rodinou, jídlo hltáme ve fast foodech. Dlouhodobá nervozita také souvisí s problémy v rodině a ve vztazích, hlavně pokud mají trvalejší ráz, např. dlouhé a náročné rozvodové řízení, těžká nebo chronická nemoc v rodině apod. Postižení jedinci bývají bez energie, roztěkaní, hektičtí a neustále podráždění. Velmi často se u nich začínají projevovat i další příznaky, jako například nespokojenost, rozechvělost, bolesti hlavy, trávicí potíže, zvýšená únava, bušení srdce, problémy se zády, pískání v uších, třes končetin, snížená imunita, potíže s koncentrací a spánkem.

Jak si pomoci?

Ke zklidnění mohou pomoci i přírodní prostředky. Zkuste bylinky a produkty z nich vyrobené. Matka příroda nám jich nadělila celou řadu a jsou navíc dobře dostupné - čerstvé nebo sušené. Stačí si tedy jen vybrat dle svých chuťových či konzumačních preferencí. Za nejúčinnější bojovníky proti stresu a nervozitě se odpradávna pokládá meduňka, třezalka, heřmánek, rakytník a mnoho dalších. Dopřávat si je můžete nejen v podobě čaje, ale i ve stravě a nebo dokonce během uvolňující koupele.

V obdobích stresu se také ještě doporučuje zvýšit příjem vitamínů skupiny B, ale i vápníku a hořčíku. 

Příprava nervozity

Dvě lžíce směsi zalijeme 1/2 vroucí vody, přikryté 20 min louhujeme. Scedíme a užíváme 3x denně. Při použití kapek připravíme čaj z bylinné směsi a ½ l vroucí vody a přidáme  jednu kávovou lžičku kozlíkových kapek.    

Zajímavé odkazy

Kategorie

Zboží související
s nervozitou

Kozlík kořen

Kozlík se podává jako sedativum při nespavosti, stresech, bolestech hlavy a nervovém podráždění.

Levandule květ

Levandule se používá při nespavosti, nervové slabosti, špatném trávení a plynatosti, snižuje krevní tlak

Máta nať

Máta se používá ke snížení krevního tlaku, podpoře chuti k jídlu, proti nadýmání a na osvěžující koupele.

Meduňka nať

Meduňka pomáhá při nespavosti, stavech neklidu a podrážděnosti, při nadýmání a křečích v žaludku.

Co vás zajímá o nervozitě

Zeptejte se Bylíka!

Zajímá vás něco a nenašli jste odpověd? Napiště nám, rádi vám odpovíme.

  • Trpím stálou bolestí hlavy a pálením v krku. Nejspíše se jedná o psychosomatické onemocnění. Jakou směs by jste doporučila ?

    Pokud máte vyšetření u lékaře, které vyloučilo závažnější  příčinu, skutečně se může jednat o bolesti psychogenního původu.  Bylinky tedy budou působit především na uklidnění nervové soustavy. Z jednodruhových bylinek jsou to - kopřiva, řebříček, zeměžluč- 1 -2 čajové lžičky na 0,25 l vody - vypít během dne, srdečník, meduňka, routa. Sporýš, majoránka a mateřídouška - k potírání spánků a zevním obkladům. Jednoduché směsi na uklidnění nervů- 20g levandule lékařské, 20g máty peprné, kozlík lékařský 20g, vachta 40g - 1 pol. lžíci směsi  na ¼ l vroucí vody, pije se teplé 3x denně.  Další možností je směs -kozlík 30g, třezalka 30g, meduňka 20g, chmel 20g.  Nebo naše namíchaná  směs na Nervozitu. Směs na celkovou koupel při migréně – 20g máta peprná, 30g kozlík lékařský, meduňka lékařská 20g, šalvěj lékařská 20g, zeměžluč 20g. Bolesti hlavy mohou být z překyselené stravy a tak je vhodné konzumovat denně zásaditou petržel nebo pít odvar z její natě nebo kořene.

    Na pálení hrdla lze použít směs maliníku, kořene proskurníku a květu černého bezu stejným dílem – 1 pol. lžíci krátce povařit, 20 minut louhovat, popíjet i kloktat. Z jednodruhových bylinek můžete použít sléz, svízel, řepík, yzop společně se šalvějí stejným poměrem. Vždy můžete popíjet, pomalu polykat i kloktat.